Goniec.pl
Rosjanie zaczęli otrzymywać niepokojące telefony związane z powrotem więźniów z grupy Wagnera (Kremlin.ru)

kremlin.ru

Na Putina padł blady strach, tajemnicze telefony nękają mieszkańców stolicy. "Niech dzieci zostaną w domach"

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

W ciągu ostatnich dni Rosjanie są nękani tajemniczymi połączeniami telefonicznymi, w których mężczyźni przedstawiający się jako pracownicy Ministerstwa Obrony, przestrzegają rodziców, by nie wypuszczali swoich dzieci z domu w godzinach wieczornych. W komunikacie słyszą bowiem ostrzeżenia przed powrotem więźniów z grupy Wagnera, którzy poprzez kontrakt wojskowy otrzymali ułaskawienie.

Tajemnicze telefony do Rosjan

Według relacji moskiewskiego portalu Baza na Telegramie oraz dziennikarzy z redakcji Agentstvo, Rosjanie mają otrzymywać tajemnicze połączenia telefoniczne, w których anonimowi mężczyźni ostrzegają przed powrotem grupy Wagnera z Ukrainy.

Putin

Putin szykuje nową mobilizację? Amerykański wywiad przekazał niepokojące wieści

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazały rosyjskie redakcje, w ciągu ostatnich kilku dni odnotowano kilkadziesiąt połączeń, w których dzwoniący przedstawiają się jako policjanci z Moskwy bądź przedstawiają się jako Major Sołowjow.

Putin ma poważny problem. Na mieszkańców Moskwy padł blady strach

W treści wiadomości mogą usłyszeć o powracających do kraju więźniach, których zaciągnięto do grupy Wagnera, a która zdążyła już odbyć sześciomiesięczną służbę i "odkupić" swoje winy. Jak mogą usłyszeć odbierający telefon, wśród wracających są gwałciciele, pedofile i mordercy.

Jednym z zasłyszanych w słuchawce poleceń jest zakaz wypuszczania z domu dzieci w późnych godzinach wieczornych. Cytowany przez niezależne media Aleksiej Szyczkow opowiedział o jednym z takich połączeń.

- Czułem się, jakby zadzwonił do mnie robot. Głos w słuchawce zapytał mnie: Czy masz dzieci? Kiedy powiedziałem, że nie mieszkamy w Rosji kontynuował: w związku ze specjalną operacją wojskową więźniowie, którzy walczyli po stronie PMC Wagner otrzymali ułaskawienie i będą teraz wolni - opowiadał Rosjanin.

Według dziennikarzy redakcji Agentstvo, pierwsi wagnerowcy po sześciomiesięcznym kontrakcie zaczęli wracać do kraju na początku stycznia. W mediach pojawiły się już pierwsze informacje o próbie namierzenia osób odpowiedzialnych za tajemnicze połączenia.

Władimir Putin o wojnie i terroryzmie. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Tak o wojnie i terroryzmie mówił Władimir Putin. Jego słowa dziś brzmią jak ponury żart

Archiwalne słowa Władimira Putina na temat wojny i terroryzmu rzucają zupełnie nowe światło na jego obecne zachowania. Część słów prezydenta Rosji wydaje się wręcz groteskowa w odniesieniu do wojny w Ukrainie. - Rosja nie prowadzi rozmów z terrorystami, lecz likwiduje ich - mówił w lutym 2004 r. Władimira Putin. Sprawdź, jak wypowiadał się na ten temat. fot. ALEXEY NIKOLSKY/AFP/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Telegram/Агентство/interia.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Eryk BłaszakAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: eryk.blaszak@goniec.pl

Podobne artykuły

Iberion materiały własne

Wiadomości

Malediwy: Turysta z Polski zginął podczas nurkowania. Został potrącony przez motorówkę

Czytaj więcej >
Sędzia, sądownictwo Polska

Wiadomości

Chcąc zwalczyć gryzonie, zostawił w budynku trutkę. Nie żyje dziecko. Mężczyzna usłyszał wyrok

Czytaj więcej >
PKP
LISI NIESNER/AFP/East News, magro_kr/flickr.com

Wiadomości

Będzie obniżka cen biletów PKP? Premier zabrał głos

Czytaj więcej >
Wybuch gazu katowice

Wiadomości

"Interwencja". Wstrząsające doniesienia o wybuchu w Katowicach. Przed śmiercią ofiary napisały list

Czytaj więcej >
Juszczenko, Lech Kaczyński
ARTUR BARBAROWSKI/East News, Jan BIELECKI/East News

Wiadomości

Wiktor Juszczenko: "Jestem przekonany, że Lecha Kaczyńskiego zabili Rosjanie"

Czytaj więcej >
90-letni mężczyzna skierował się z apelem do młodzieży (Goniec.pl).

Wiadomości

Zapytaliśmy 89-latka o młodzież. Senior zwrócił się z ważnym apelem

Czytaj więcej >