Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Złe wiadomości dla polskiego Kościoła. Watykan podjął ostateczną decyzją
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 28.01.2023 21:19

Złe wiadomości dla polskiego Kościoła. Watykan podjął ostateczną decyzją

Papież Franciszek
wikipedia.org/Long Thiên, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Decyzją Watykanu, błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko nie zostanie w najbliższej przyszłości kanonizowany. Według przeprowadzonych przez Stolicę Apostolską analiz, cud, który miał się dokonać za wstawiennictwem zmarłego duchownego nosił znamiona medycznego uzasadnienia i nie może być sklasyfikowany jako nadprzyrodzony.

Szokująca decyzja Watykanu. Ksiądz Popiełuszko jednak nie święty?

Ksiądz Jerzy Popiełuszko nie zostanie w najbliższym czasie uznany za osobę świętą. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Watykanu po przeprowadzeniu szczegółowej analizy cudu, który miał się dokonać za wstawiennictwem zmarłego kapłana.

Informację tę przekazali dziennikarze "Rzeczpospolitej", którzy ustalili, iż cała rzecz dotyczy "francuskiego uzdrowienia", chorego na białaczkę 56-letniego François Audelana. Według przyjęte relacji, mężczyzna miał wyzdrowieć za sprawą ks. Jerzego Popiełuszki, któremu powierzył swoje życie.

Według ustaleń gazety, zespół badający wspomniany przypadek, po zaciągnięciu opinii dwóch niezależnych grup lekarzy uznał, że powrót do zdrowia Audelana kwalifikuje się jako możliwy z punktu widzenia medycznego.

Oznacza to, iż w najbliższej przyszłości, proces kanonizacyjny zostaje wstrzymany w czasie, a przynajmniej do momentu, w którym pojawi się niezbity dowód na cud dokonany z mocy sprawczej polskiego duchownego.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest legendą "Solidarności", jej niezłomnym kapelanem oraz człowiekiem, który "zło dobrem zwyciężał" i nie uległ presji związanej z represyjnym systemem komunistycznym.

19 października 1984 funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa porwali ks. Jerzego Popiełuszkę i brutalnie zamordowali, najpierw go katując i chowając do bagażnika samochodu, potem zaś krępując jego ciało wrzucili do go Wisły.

- Oddał życie z miłości do Chrystusa, do Kościoła i do ludzi, zwłaszcza pozbawionych wolności i godności - mówił o ks. Popiełuszce papież Franciszek w 2019 r.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rp.pl/se.pl/goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!