Goniec.pl
Syn Lecha Wałęsy zdradza, jak czuje się jego ojciec walczący z COVID-19

VALERY HACHE AFP/EAST NEWS

Syn Lecha Wałęsy przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia ojca

24 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Syn Lecha Wałęsy zdradził, jak były prezydent przechodzi zakażenie koronawirusem. - Ojca boli całe ciało. Boli głowa, ma gorączkę, kaszle - wyznał Jarosław Wałęsa. Zdradził również, kto zajmuje się legendą "Solidarności" w czasie jego choroby.

- Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. CO robić (pisownia orginalna - przyp. red.) - napisał w piątek 21 stycznia na swoim profilu na Facebooku Lech Wałęsa.

Bartłomiej Waśniewski

Mija 10 lat od śmierci Madzi z Sosnowca. Co dzieje się z jej ojcem?

CZYTAJ DALEJ

Były prezydent w barwny sposób opisał swój stan zdrowia. Lech Wałęsa poinformował, iż czuje "odrywanie ciała od kości". Jarosław Wałęsa ujawnił, jak obecnie wygląda sytuacja w domu jego rodziców.

Jak się czuje Lech Wałęsa? Syn byłego prezydenta zabrał głos

Pozytywny wynik na obecność koronawirusa był dla Lecha Wałęsy sporym zaskoczeniem. Podkreślił to w swoim wpisie, gdzie zwrócił uwagę, że jest w pełni zaszczepiony.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko koronawriusowi przechodzą zakażenie łagodniej. Wydaje się, że legenda "Solidarności" jest w tej kwestii wyjątkiem. Lech Wałęsa w obrazowy sposób opisał swój stan zdrowia i wskazał, że czuje się bardzo źle.

W rozmowie z se.pl Jarosław Wałęsa poinformował, że Lech Wałęsa faktycznie odczuwa silny ból w całym ciele. Dodatkowo były prezydent zmaga się z gorączką i kaszlem.

Syn Lecha Wałęsy odniósł się do dramatycznego wpisu swojego ojca. Stwierdził, że "nie jest aż tak źle". - Jest pod opieką mojej mamy - dodał Jarosław Wałęsa, poseł Platformy Obywatelskiej.

Danuta Wałęsa opiekuje się mężem

Stabilny stan Lecha Wałęsy nie sprawił, że żona podeszła do jego zakażenia koronawirusem, jako do czegoś błahego. Syn byłej pary prezydenckiej zapewnia, że jego mama opiekuje się schorowanym ojcem.

- Mama opiekuje się nim, podaje leki, ogólnie dba i troszczy - dodał Jarosław Wałęsa w rozmowie z se.pl. Relacje w rodzinie Wałęsów nie należą do łatwych.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Były prezydent wielokrotnie niezbyt pochlebnie wypowiadał się na temat swojej żony, m.in. zarzucał jej, że to ze względu na jej wydatki jest bankrutem. Danuta Wałęsa nie pozostawała dłużna i również dzieliła się szczerymi słowami na temat małżeństwa z legendą "Solidarności".

Dodatkowo jeden z synów Lecha Wałęsy jeszcze przed świętami jednoznacznie zadeklarował, że nie ma zamiaru spędzić Bożego Narodzenia ze swoimi najbliższymi w Gdańsku.

Nie tylko Lech Wałęsa

Informacja o tym, że Lech Wałęsa jest zakażony koronawirusem zaskoczyła. Jednak nie tylko były prezydent zmaga się z COVID-19. Niedawno pozytywny wynik testu odebrał również Andrzej Duda.

Andrzej Duda ma lekkie objawy COVID-19, jest pod opieką lekarzy

Andrzej Duda nie przechodzi COVID-19 bezobjawowo. "Jest pod stałą opieką lekarską"

CZYTAJ DALEJ

W przypadku obecnej głowy państwa, ilość informacji na temat stanu zdrowia podczas walki z koronawirusem była zdecydowanie mniejsza. Po kontakcie z Biurem Prasowym Kancelarii Prezydenta RP redakcja goniec.pl dowiedziała się, że stan Andrzeja Dudy pozwolił mu na wykonywanie obowiązków służbowych.

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. fot. PAWEL SKRABA/East News

Tego Tadeusz Rydzyk nie pokaże. Weszliśmy do środka i ugięły się pod nami kolana

Nieprawdopodobne bogactwa Tadeusza Rydzyka. Imperium redemptorysty robi wrażenie. Każdy z budynków kosztował duże pieniądze. fot. PAWEL SKRABA/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brakuje leków w aptekach, lekarze mają ograniczać ilość recept

Wiadomości

Dramat polskich seniorów, nie mają pieniędzy na leczenie. Farmaceuci ujawniają

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Morawiecki wycofał się z obietnicy dla piłkarzy. Ekspert: "To postępująca erozja"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: wojna w Ukrainie może być "długotrwałym procesem"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białystok: Zaginął emerytowany ksiądz Jan Toczko

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest decyzja RPP ws. stóp procentowych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Władimir Putin: "Nie zwariowaliśmy. Jesteśmy w pełni świadomi, czym jest broń nuklearna"

Czytaj więcej >