Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Adam Niedzielski zapowiedział zmiany w związku z trwającą V falą. Niedługo dojdzie do rekordu zakażeń
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 24.01.2022 14:22

Adam Niedzielski zapowiedział zmiany w związku z trwającą V falą. Niedługo dojdzie do rekordu zakażeń

Ponura wiadomość od ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dot. zakażeń koronawirusem
Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej opowiedział o zmianach, jakie czekają Polaków w związku z V falą koronawirusa. Zapowiedziano duże zmiany w związku z testowaniem i kwarantanną. Minister zdrowia poinformował również, że niedługo możemy spodziewać się nawet 50 tys. zakażeń dziennie.

- Scenariusze, które widzimy, że się realizują, oznaczają, że w tym tygodniu na pewno będziemy mieli przekroczenie 50 tys. zakażeń - oświadczył Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Adam Niedzielski opowiedział, co czeka nas w najbliższych tygodniach

W związku z ogłoszeniem V fali koronawirusa, w której królują zarażenia wariantem omikron, Adam Niedzielski zapowiedział, jak będą wyglądały kwestie obostrzeń, testów oraz kwarantanny w nadchodzących dniach.

Jak zapowiedział minister, obostrzenia pozostaną bez zmian. Nadal obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, wciąż obecne w miejscach kultury i sklepach będą limity klientów i gości.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Zmienią się za to zasady testowania i kwarantanny, a także wizyt lekarskich. Ma zostać zmieniona procedura prowadzenia pacjenta, skrócona będzie kwarantanna. Powszechne ma również być testowane - dostępne dla każdego w aptekach.

50 tys. zakażeń jeszcze w tym tygodniu

Według zapowiedzi ministra zdrowia, w tym tygodniu przekroczona ma zostać granica 50 tys. zakażeń w ciągu tygodnia. Jak stwierdził, na razie szpitale nie są przepełnione, ale sytuacja jest obserwowana na bieżąco, a jeszcze dziś szef resortu spotka się z dyrektorami szpitali wojewódzkich, by omówić strategię na nadchodzący czas.

Podano również, że wymagane we wczesnych fazach COVID-19 leki będą rozdysponowane między lekarzy rodzinnych, żeby mogły jak najszybciej trafić do potrzebujących pacjentów.

ZOBACZ: Krzysztof Bosak NA BAZARZE! Na mrozie OGNIŚCIE krytykuje rząd

Po konsultacjach z ministrem Przemysławem Czarnkiem Niedzielski zapowiedział, że jeśli sytuacja osiągnie punkt krytyczny, ponownie dojdzie do zamknięcia szkół - szef resortu nie poinformował jednak, jaki to próg.

Niedzielski opowiedział również o sytuacji w sanepidach. Podał, że ze względu na obciążenia, jakim są one poddane, zatrudnione do nich zostaną kolejne osoby, które pojawią się jako konsultanci na liniach telefonicznych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl