Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Strażacy ugasili pożar domu. Potem dokonali dramatycznego odkrycia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.11.2023 09:37

Strażacy ugasili pożar domu. Potem dokonali dramatycznego odkrycia

pożar
KP PSP w Kutnie

Tragedia w miejscowości Gołębiew Stary pod Kutnem (woj. łódzkie). Nad ranem doszło do pożaru domu. Po ugaszeniu strażacy dokonali dramatycznego odkrycia. Są ofiary śmiertelne.

Tragiczny pożar w miejscowości Gołębiew Stary

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie chwilę przed godziną siódmą nad ranem. Według wstępnych informacji, jakie otrzymał dyżurny KP PSP w Kutnie, ogień zajął budynek jednorodzinny. Na miejsce natychmiast skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Łódzkie. Pożar niedaleko Kutna. Zginęły dwie osoby

Strażacy przez kilkadziesiąt minut walczyli z ogniem. Po ugaszeniu pożaru weszli do spalonego domu, gdzie dokonali dramatycznego odkrycia. Odnaleziono dwa zwęglone ciała.

- Po dojeździe strażaków na miejsce zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi przekazał informacje, że pali się budynek jednorodzinny. Strażacy przystąpili od razu do akcji gaśniczej. W jednym z pomieszczeń budynku odnaleziono dwie osoby, poszkodowane ze względu na ich stan strażacy odstąpili od ewakuacji na zewnątrz - poinformował aspirant Krzysztof Orłowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kutnie.

Pożar niedaleko Kutna. Strażacy odnaleźli dwa ciała

Służby nie podają tożsamości ofiar oraz ich wieku. Według nieoficjalnych ustaleń lokalnych mediów ofiary to para seniorów. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności i przyczyn pożaru.

- Na ten moment strażacy nie są w stanie określić płci i wieku tych osób. Nie ma innych poszkodowanych, nie było potrzeby ewakuacji. Sytuacja jest obecnie opanowana, trwa dogaszanie budynku. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej - mówił młodszy brygadier Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

1.png
KP PSP w Kutnie

Źródło: TVN24/Goniec.pl