Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pożar w polskim mieście, ewakuowano mieszkańców. Nie żyje kobieta
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.11.2023 22:05

Pożar w polskim mieście, ewakuowano mieszkańców. Nie żyje kobieta

Straż pożarna
OSP Cedry Wielkie (zdj. ilustracyjne)

Tragiczny pożar w Elblągu. W niedzielę 19 listopada około godziny 18.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w budynku przy ulicy Słonecznej. Podczas akcji ratowniczej, strażacy ujawnili ciało. Z budynku ewakuowało się 10 mieszkańców.

Tragiczny pożar w Elblągu

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 19 listopada wieczorem. Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ul. Słonecznej w Elblągu. Zanim na miejscu pojawiła się straż pożarna, z budynku ewakuowało się 10 osób.

Na miejsce pożaru została zadysponowana policja, straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. W trakcie akcji ratowniczej strażacy dokonali tragicznego odkrycia. Odnaleziono ciało kobiety.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Pożar mieszkania w Elblągu. Strażacy ujawnili ciało

- Doszło do pożaru mieszkania na 3 kondygnacji budynku przy ulicy Słonecznej. Strażacy podjęli natychmiast działania zaraz po otrzymaniu zgłoszenia. Dzięki sprawnej akcji pożar został bardzo szybko zlokalizowany, dzięki czemu nie rozprzestrzenił się na pozostałe mieszkania - powiedział st. bryg. Jarosław Gryciuk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu w rozmowie z portalem Express Elbląg.

- Niestety podczas działań ratowniczo-gaśniczych odnaleźliśmy ciało jednej osoby - dodał.

Pożar mieszkania w Elblągu. Nie żyje kobieta

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, strażacy odnaleźli ciało starszej kobiety. - To 76-latka, znamy jej tożsamość - przekazał PAP nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

W najbliższym czasie policja pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego pożaru przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. W akcji gaśniczej udział brało 6 zastępów straży pożarnej i 16 strażaków.

 

Źródło: PAP/ExpressElbląg.pl