Goniec.pl
Królowa Elżbieta II

Rex Features/East News

Smutne doniesienia o stanie zdrowia Elżbiety II. Ma poruszać się na wózku inwalidzkim

26 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Królowa Elżbieta II w tym roku skończy 96 lat. Brytyjczycy są jednak bardzo zmartwieni ostatnimi doniesieniami o stanie zdrowia monarchini. Pojawiły się doniesienia o tym, że królowa nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach i musi korzystać z wózka inwalidzkiego.

Najnowszy smartfon od Samsunga. Zobacz jak zdobyć słuchawki za 1 zł

Brytyjska królowa już od jakiegoś czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 95-letnia monarchini ma nawet za sobą zakażenie COVID-19, które przeszła pod stałym nadzorem lekarzy. Elżbieta II pokonała już infekcję i powoli wraca do pełni sił.

Christopher Biggins: "Królowa Elżbieta II porusza się na wózku inwalidzkim"

Pomimo swojego podeszłego wieku Elżbieta II nie chce rezygnować z obowiązków, choć część z nich przekazała już swoim bliskim. Szczególne oparcie monarchini znajduje w swoim synu Karolu i wnuku Williamie.

W związku z pandemią królowa znacznie ograniczyła jednak swoje uczestnictwo w uroczystościach i spotkaniach towarzyskich. Ostatnio głośno mówi się także o innym powodzie jej przedłużającej się społecznej izolacji. Na antenie stacji "GB News" brytyjski gwiazdor Christopher Biggins twierdził, że Elżbieta II unika pokazywania się publicznie z powodu wstydu, który odczuwa w związku z koniecznością poruszania się z pomocą wózka inwalidzkiego.

Kup Samsung S20FE w niższej cenie i otrzymaj słuchawki za 1 zł

- Słyszałem, że powodem, dla którego nie bierze udziału w wielu wydarzeniach, na których powinna być, i odwołuje je, jest to, że porusza się na wózku inwalidzkim. Ona nie chce być widziana w takim stanie, jest bardzo dumna. Jest naszym największym monarchą w historii. To bardzo smutne - tłumaczył brytyjski aktor.

Do sieci trafiły nowe zdjęcia Królowej Elżbiety II

Doniesienia o rzekomym korzystaniu z wózka inwalidzkiego przez brytyjską królową pozostają jednak niepotwierdzone. 23 marca 2022 roku Elżbieta II pojawiła się publicznie na 70-leciu firmy Halcyon Days. Monarchini poruszała się jednak o własnych siłach, wspierając się jedynie na eleganckiej lasce.

Dodatkowo królowa zdawała się być w świetnym humorze i sprawiała wrażenie pełnej energii. Uśmiechnięte zdjęcia 95-letniej monarchini opublikowano na oficjalnych profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych.W zeszłym roku królowa Elżbieta II pożegnała swojego męża, Księcia Filipa. Książę Edynburga
odszedł 9 kwietnia 2021 roku
, tuż przed swoimi setnymi urodzinami, które miał świętować 10 czerwca.
/fot. Facebook.com/cherral.mitchell.1

Pielęgniarki zamarły na widok noworodka. Nigdy nie widziały nic podobnego

28 października 2021 roku w brytyjskim szpitalu na świat przyszedł chłopiec, który zaskoczył wszystkich swoim rozmiarem. Syn 31-letniej Cherral Mitchell w chwili narodzin ważył niemal 7 kilogramów i został okrzyknięty "małym hipopotamem". Szczęśliwa mama opublikowała zdjęcia ogromnego syna w mediach społecznościowych. – Pielęgniarki mówiły, że to największe dziecko, jakie widziały. Zaczęły to sprawdzać w Google – relacjonowała matka dziecka w rozmowie z brytyjskim "The Sun". /fot. Facebook.com/cherral.mitchell.1

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: GB News/Goniec.pl

Tagi:

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay.com Alehandra13

Gwiazdy

Dziś w tv znajdzie się coś dla każdego. Dwa wielkie przeboje dla dwóch pokoleń

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz, fot KAPiF

Gwiazdy

Robert Makłowicz pokazał dorosłych synów. Jeden z nich poszedł w ślady ojca

Czytaj więcej >
Jan Paweł II, fot. East News

Gwiazdy

Jan Paweł II skrytykowany przez byłego wokalistę Chumbawamby. Zaczepił kogoś jeszcze

Czytaj więcej >
Katarzyna Skrzynecka fot. KAPiF

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka nagle przerwała wywiad. Zapytano ją o Edwarda Miszczaka

Czytaj więcej >
Znicz fot. pixabay

Gwiazdy

Nie żyje córka gwiazdora "Rodziny Soprano". Zmarła nagle w wieku 25 lat

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Krzysztof Jackowski ponownie ostrzega Polaków. Co jego zdaniem czeka nas w 2023 roku?

Czytaj więcej >