Goniec.pl > Wiadomości > Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. "Porucznik Borewicz" przegrał walkę z chorobą
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 13:57

Stało się najgorsze, nie żyje Bronisław Cieślak. "Porucznik Borewicz" przegrał walkę z chorobą

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
goniec.pl

Kraj obiegły wyjątkowo smutne informacje o śmieci Bronisława Cieślaka. Wiadomości o śmierci słynnego polskiego aktora, dziennikarza i prezentera telewizyjnego przekazała stacja TVN 24.

Nie żyje Bronisław Cieślak

2 maja 2021 roku zmarł Bronisław Cieślak, znany m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się” oraz Bronisława Malanowskiego w serialu „Malanowski i partnerzy”. Wiadomości o śmierci aktora przekazała za pomocą mediów społecznościowych redakcja TVN 24. 

Na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci aktora, który odszedł, mając 77 lat. W 2018 roku gwiazdor zmagał się z chorobą nowotworową, którą udało mu się pokonać. 

Bronisław Cieślak przyszedł na świat 8 października 1943 w Krakowie, a w 1968 podjął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, a następnie w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej. Na planie filmowym gwiazdor zadebiutował w 1976 roku w serialu „Znaki szczególne”.

[EMBED-245]

Jeszcze w tym samym roku reżyser Krzysztof Szmagier zaproponował aktorowi role porucznika Sławomira Borewicza w nowym serialu „07 zgłoś się”. Kreacja ta stała się później najbardziej znanym wcieleniem aktora.

Bronisław Cieślak był nie tylko dziennikarzem i aktorem, ale także m.in. twórcą programów telewizyjnych. Od 1997 roku prowadził na antenie telewizji Polsat „Telewizyjne Biuro Śledcze”. Gwiazdor angażował się również w życie polityczne kraju.

Od 1971 do 1990 roku Bronisław Cieślak należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w 1997 roku zdobył mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Później pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD.

Bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych w 2005 i 2007 roku. Z kolei w 2006 ubiegał się o mandat radnego Krakowa, którego również nie uzyskał. Na swoim koncie gwiazdor ma Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Bronisław Cieślak był dwukrotnie żonaty. Aktor ma córkę Katarzynę z pierwszego małżeństwa, a także rodzeństwo Zofię i Jana z drugiego związku. Gwiazdor był również stryjem aktorki Anny Cieślak.

Twitter.com tvn24

undefined

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: