Goniec.pl

RONALDO SCHEMIDT/AFP/East News, Facebook/Dima Replianczuk

Sprawca masakry w Buczy grozi Ukraińcom. "Wrócę i utnę wam głowy"

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

20-letni Michaił Tkacz, jeden z rosyjskich żołnierzy odpowiedzialny za masakrę w Buczy, znów grozi Ukraińcom. Sprawca ostrzegł w mediach społecznościowych, że "wróci i utnie im głowy". Wskazał też, dlaczego Ukraina powinna zostać zniszczona.

Tymczasem ukraińska armia już kilka dni temu ostrzegała, że zbrodniarze z Buczy powrócą do Ukrainy. Z ustaleń Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy wynika, że mają pojawić się na froncie w niezmienionym składzie, ale w zupełnie innym miejscu .

Odnaleźli profil zbrodniarza z Buczy

W poniedziałek ukraiński wywiad ujawnił personalia ponad 1,6 tys. rosyjskich żołnierzy z 64. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego. To właśnie oni są odpowiedzialni za masakrę w Buczy, o której mówi cały świat.

W odbitym podkijowskim mieście odnaleziono masowy grób, w którym pochowano około 300 osób. Ciała ofiar z postrzelonymi głowami i związanymi rękami leżą na ulicach.

Tuż po ujawnieniu danych internauci zaczęli szukać sprawców tych brutalnych czynów w mediach społecznościowych. Udało im się odnaleźć 20-letniego Michaiła Tracza. Na pozór wygląda jak typowy nastolatek, który publikuje zdjęcia z dziewczyną.

Jednak tak naprawdę jest żołnierzem, który bez skrupułów wykonuje polecenia dowódców. O jego najnowszym wpisie poinformował na Facebooku dziennikarz śledczy Dima Replianczuk, który pracuje w serwisie slidstvo.info.

20-latek grozi Ukraińcom

Użytkownicy zamieścili na jego profilu komentarze, w których określili go jako "kata" i "okupanta". Jednak żołnierz nie przejął się wyzwiskami - przyznał się do zbrodni i zaczął grozić.

"Wrócę i utnę wam głowy", czytamy w jego wpisie, który cytuje dziennikarz śledczy. "Zrozumcie, że jesteśmy na waszej ziemi i zabijamy was, a wy jesteście tylko śmierdzącymi, chodzącymi trupami", czytamy dalej.

Jego zdaniem Ukraina musi zostać zniszczona, ponieważ dąży do wstąpienia do NATO. Rosyjski żołnierz uważa, że rząd w Kijowie musi zostać zlikwidowany z powodu chęci wzmocnienia współpracy z USA, a nie z Rosją. "To wszystko jest w jego głowie, on naprawdę w to wierzy", dodał Dima Replianczuk.

Sformułowania, których używa Michaił Tkacz dowodzą, że znajduje się pod ogromnym wpływem rosyjskiej propagandy. Od początku wojny w Ukrainie prezydent Rosji Władimir Putin, a także minister obrony Siergiej Szojgu i rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powtarzają kłamstwa na temat "misji stabilizacyjnej w celu wyeliminowania nazistów".

W podobnym tonie wypowiada się także amabsador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, który przed kamerami polskich stacji wygłosił propagandowe wystąpienie . Tymczasem na jaw wychodzą kolejne szczegóły masakry w Buczy, z których wynika, że "nazistami" są dla Rosjan nawet 10-latki, u których znaleziono ślady tortur i gwałtu .

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, Radio ZET

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Zaskakujący głos księdza ws. Jana Pawła II. "Osoby skrzywdzone się nie liczą"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pół miliona Polaków jeszcze nie zawnioskowało o pieniądze. Termin upływa 31 marca
Czytaj więcej >

Wiadomości

Podczas prac kanalizacyjnych dokonali porażającego odkrycia. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy zabrali głos ws. wykorzystywania wizerunku Jana Pawła II. Wyniki sondażu obnażyły prawdę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Jaką emeryturę otrzymuje ksiądz? Duszpasterze nie mogą narzekać na pieniądze
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zasłabł w czasie niedzielnej mszy świętej, nie żyje. Parafianie w żałobie
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]