Goniec.pl
policja czarny scenariusz

Pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Białystok: Policja znalazła ciało młodej kobiety

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

We wtorek 4 maja policja ujawniła ciało kobiety w jednym z mieszkań w Białymstoku. Służby otrzymały zawiadomienie od partnera 30-latki. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami śledczych zwłoki leżały tam przez kilka dni. 43-letni mężczyzna, który powiadomił funkcjonariuszy o sprawie, został oskarżony o zabójstwo.

W toku śledztwa policja zatrzymała już 43-letniego partnera kobiety, której ciało zostało odnalezione w mieszkaniu jednego z bloków w Białymstoku. Po postawieniu mężczyźnie zarzutów podejrzany przyznał się do wszystkiego. Obecnie przebywa w areszcie, czekając na rozprawę.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, ciało 30-latki zostało ujawnione 4 maja, jednak kobieta nie żyła już od kilku dni. Wciąż jednak śledczy nie są w stanie podać dokładnej daty śmierci. Ustalić ma ją biegły, któremu zlecono już przeprowadzenie sekcji zwłok.

Policja aresztowała podejrzanego mężczyznę

To 43-letni partner ofiary zawiadomił policję o całej sprawie. Wkrótce policja aresztowała mężczyznę. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak odmówił składania wyjaśnień. Trafił do aresztu.

Według wstępnych ustaleń śledczych 30-latka najprawdopodobniej zginęła w okresie od 27 kwietnia do 1 maja. Na ustalenie konkretnej daty zgonu trzeba jeszcze poczekać, aż biegły przeprowadzi sekcję zwłok.

[EMBED-243]

Z relacji prokuratury wynika, że zatrzymany miał spowodować u 30-latki poważne obrażenia ciała – w tym rany kłute oraz rozległe urazy klatki piersiowej. Zdaniem oskarżycieli świadczy to o zamiarze bezpośredniego pozbawienia życia, jakim kierować się miał 43-latek.

Szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe, Wojciech Zalesko potwierdził, że u ofiary doszło do niewydolności oddechowo-krążeniowej. Szczegółowe informacje śledczym ma dostarczyć Zakład Medycyny Sądowej.

Policja była wcześniej wzywana do tego mieszkania

Po tym, jak policja zatrzymała podejrzanego 43-latka, mężczyzna trafił za kraty. Wobec partnera ofiary zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się już do wniosku prokuratury w tej sprawie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prokuraturę, 43-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, do czego już się przyznał.

Doniesienia wskazują na to, że policja w przeszłości interweniowała już w mieszkaniu, w którym odnaleziono zwłoki 30-latki. Służby wzywano z powodu libacji alkoholowych, które miały się odbywać w lokalu znajdującym się przy ulicy Transportowej. Mundurowych mieli zawiadamiać sąsiedzi.

  • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 77. Nie żyje jedna osoba

  • Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka

  • Ida Nowakowska znika z TVP ze względu na poród. Dzisiaj pożegnała się z widzami

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >