Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Śmiertelny wypadek podczas prac polowych. Ofiarą 67-latek
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.02.2024 08:18

Śmiertelny wypadek podczas prac polowych. Ofiarą 67-latek

traktor
imago/blickwinkel/EAST NEWS (zdj. ilustracyjne)

Śmiertelny wypadek w Starym Paczkowie na Opolszczyźnie. Podczas prac polowych zginął 67-letni rolnik. Mężczyzna wypadł z ciągnika, a następnie został przez niego przejechany. Walka o życie poszkodowanego trwała bardzo długo, ale zakończyła się niepowodzeniem.

Tragiczny wypadek w Starym Paczkowie

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w poniedziałek (26 lutego) około południa. Na polu w Starym Paczkowie (woj. opolskie) pracował wówczas 67-letni rolnik.

Wystarczyła chwila, a mężczyzna znalazł się poza prowadzonym przez siebie ciągnikiem i wpadł wprost od koła pojazdu. Świadkowie zdarzenia natychmiast zawiadomili służby ratunkowe, prosząc o pomoc.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Nie żyje 67-letni rolnik, który wypadł z ciągnika

Jak przekazał st. post Wojciech Wach z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, przybyłe do wezwania pogotowie ratunkowe podjęło próbę reanimacji nieprzytomnego poszkodowanego, ale ta zakończyła się niepowodzeniem.

ZOBACZ: Nowy apel ws. śmierci 2-latka. Policja otrzymała nagrania

Postępowanie, mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tragedii, prowadzone jest przez policję pod nadzorem prokuratury. Na razie organy śledcze dysponują jedynie wstępnymi ustaleniami.

Kolejny dramat podczas prac polowych

Do innej tragedii z udziałem rolnika doszło także w miniony wtorek (20 lutego) w miejscowości Dziwle w powiecie piotrkowskim (woj. łódzkie). Tam z kolei, podczas prac przy maszynie, zginął 36-latek.

Media podają, że przyczyną nieszczęścia było wciągnięcie mężczyzny przez wał napędowy. Na ratunek ruszyły m.in. cztery zastępy straży pożarnej i załoga pogotowia ratunkowego. Niestety, nic nie dało się już zrobić.

Źródło: TVP3, Interia