Goniec.pl
tragedia w Dobczynie

Jakub Kaminski/East News

Śmierć dwóch 13-latek. Dziennikarz przeprowadził śledztwo

8 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Cała Polska żyła sprawą dwóch trzynastolatek, które powiesiły się na wierzbie. Wciąż nie ustają także spekulacje dotyczące przyczyn tak dramatycznego czynu nastolatek. Jeden z dziennikarzy zajmujących się sprawą postanowił dokładnie prześledzić konta społecznościowe dziewczynek. To, co tam znalazł, wbiło go w fotel.

Według doniesień medialnych Zuzia i Kinga poznały się podczas pobytu w szpitalu. Od tamtej pory były bliskimi przyjaciółkami. Ich śmierć to dla znajomych i rodziny wielki szok. Ciała wiszących na drzewie nastolatek znalazł wyprowadzający psa mężczyzna.

Maja Hyży

Maja Hyży podzieliła się w mediach informacją o stracie dziecka

CZYTAJ DALEJ

Nowy ślad w mediach społecznościowych

Choć od zdarzenia minął ponad tydzień, nadal nieznane są szczegóły dotyczące tej ogromnej tragedii, jaka wydarzyła się w Dobczynie. Dziennikarze na własną rękę próbują poznać motywy dziewczynek. Po prześledzeniu ich kont w mediach społecznościowych, na sprawę pada nowy ślad.

Jak nformuje "Gazeta Wyborcza", obie 13-latki znajdowały się pod dużym wpływem japońskiej mangi i komiksu. Kinga oznaczała oficjalne konto Zuzy oraz drugi profil, który również mógł do niej należeć. Jego nazwa zaczyna się na N.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo- Słowo brzmi jak japońskie, ale słownik go nie zna. Miłośnicy mangi i anime często mają drugie konta tylko dla tej społeczności. I to właśnie N. oznacza Kinga jako osobę, z którą jest w związku - mówi dziennikarz Jakub Chełmski.

Kinga aktywnie komentowała wpisy Zuzy. Na profilu N. publikowano zaś wizerunek Osamu Dazai, bohatera anime, który posiadał liczne rany na nadgarstkach po próbach samobójczych. Zdaniem Chełmskiego istnieje związek między sposobem, w jaki dziewczynki odebrały sobie życie a zamiłowaniem do tego typu treści.

Prokuratura zabezpieczyła sprzęt

Jak zdradzają śledczy zajmujący się sprawą, służby zabezpieczyły sprzęt należący do obu dziewczynek. To właśnie za pomocą internetu kontaktowały się Kinga i Zuza, dlatego prokuratura liczy, że w ich rozmowach na popularnych komunikatorach znajdą się jakiekolwiek informacje naprowadzające na motyw 13-latek.

Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich w śmierci nastolatek, jednak nie wiadomo, czy za pośrednictwem internetu ktoś nie wpływał na ich decyzję. Być może namawiały się do tego nawzajem. W tej sprawie jest wiele znaków zapytania, na które postarają się odpowiedzieć śledczy.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, Fakt

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >