Goniec.pl
Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ zaatakowała Polskę. Padły mocne słowa

17 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych w mocnych słowach skrytykowała polskie władze. Zdaniem Mariji Zacharowej, Polska przyjmuje na swoje terytorium amerykańskich żołnierzy, ponieważ rząd w Warszawie działa w interesie Stanów Zjednoczonych, a nie własnego narodu.

Napięta sytuacja wokół Ukrainy jeszcze bardziej ochłodziła relacje Rosji z demokratycznym Zachodem. Administracja Putina jawnie kpi z obaw państw NATO, przekonując, że "histeryzują" i zarzucając im agresywne działania poprzez lokowanie wojsk Sojuszu w środkowo-wschodniej Europie.

nie żyje świeczka Iberion 1

Nie żyje Frank Pesce. Życie słynnego hollywoodzkiego aktora było inspiracją dla filmowców

CZYTAJ DALEJ

Pod koniec 2021 roku Rosjanie wysunęli żądania wobec Paktu, wśród których znalazło się m.in. wycofanie amerykańskich żołnierzy i infrastruktury z Polski. Obecność armii USA na naszym terytorium jest solą w oku Kremla. Na ten temat wypowiedziała się ostatnio rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Marija Zacharowa.

Rzeczniczka MSZ Rosji atakuje Polskę

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Zacharowa została zapytana o to, dlaczego jej zdaniem Polska przyjmuje żołnierzy USA na swoje ziemie.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

- Niestety, przez wiele lat polscy politycy nie kierowali się prawdziwymi interesami mieszkańców swojego kraju, a interesami, celami i zadaniami, które stawiają przed nimi USA. Moim zdaniem, jeśli spojrzycie na mapę, to zobaczycie, że bardziej sensowne jest bezpośrednie porozumiewanie się z sąsiednim państwem - odpowiedziała.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ stwierdziła również, że działanie rządu w Warszawie zaprzecza logice, geopolityce i strategii, a także, że Polska lekceważy interesy organizacji i stowarzyszeń, których jest członkiem, postępując zgodnie z wytycznymi Waszyngtonu.

Nie chciała jednak bezpośrednio odnieść się do prawdziwych powodów, dla których Amerykanie stacjonują w Polsce i poleciła mediom zwrócić się z tym pytaniem do nas.

Zacharowa znana jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio, na przykład, zadrwiła w bezlitosny sposób z doniesień brytyjskich mediów na temat ewentualnej daty napaści Rosji na Ukrainę.

Putin

Ambasador USA przy ONZ: "Rosja podjęła kroki w kierunku nadciągającej inwazji"

CZYTAJ DALEJ

Amerykańscy żołnierze stacjonują w Polsce

W obliczu kryzysu rosyjsko-ukraińskiego Pentagon na początku lutego zapowiedział, że wyśle do Polski, Niemiec i Rumunii 3 tysiące żołnierzy. Dołączyli oni do pięciu tysięcy wojsk, które już przebywały w Polsce.

Obecnie na naszym terytorium jest już elitarna 82. Dywizja Powietrznodesantowa, która posiada doświadczenie zebrane podczas niemal wszystkich interwencji wojskowych USA od czasu I wojny światowej.

Jak zadecydował Biały Dom, jednym z zadań przybyłych żołnierzy ma być pomoc w ewakuacji i rozlokowaniu potencjalnych uchodźców z Ukrainy. Oprócz tego minister Mariusz Błaszczak poinformował o sprowadzeniu do kraju myśliwców F-15, które wspomogą samoloty F-16.

Wypadek w Ślesinie. Wichura wywróciła naczepę/Goniec.pl

Potężne wichury przetoczyły się nad krajem. Wiatr wywrócił naczepę na drodze

Do zdarzenia doszło na drodze nr 25a w województwie wielkopolskim. W miejscowości Ślesin, na trasie Konin-Strzelno, doszło do wywrócenia się naczepy auta ciężarowego. Na czas usuwania naczepy z drogi organizowany jest objazd przez miejscowość Ślesin.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >