Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa > Demonstracja "Warszawa solidarna z Ukrainą". PKiN w barwach żółto-niebieskich
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 17.02.2022 16:52

Demonstracja "Warszawa solidarna z Ukrainą". PKiN w barwach żółto-niebieskich

Pałac Kultury
Arkadiusz Ziółek/East News

"Warszawa solidarna z Ukrainą" - pod takim hasłem odbędzie się dzisiaj demonstracja pod Pałacem Kultury i Nauki mająca na celu wsparcie naszych wschodnich sąsiadów. Jest to związane z możliwym atakiem Rosji na Ukrainę. Decyzją Rafała Trzaskowskiego, PKiN zostanie podświetlony w barwach żółto-niebieskich.

- Warszawa zawsze była solidarna. Zawsze broniła najważniejszych wartości - wolności, godności i niepodległości. My, Warszawianki i Warszawiacy w tych trudnych dniach, kiedy bezpieczeństwo i przyszłość naszego sąsiada są zagrożone, chcemy okazać naszą solidarność piszą organizatorzy wydarzenia "Warszawa solidarna z Ukrainą"

Manifestacja ma rozpocząć się o godz. 18 w czwartek na placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

- Spotkajmy się na obywatelskim wiecu „Warszawa solidarna z Ukrainą". Pokażmy nasze wsparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy i jej integralności terytorialnej.Warszawa jako miasto dramatycznie dotknięte wojną ma szczególne prawo, by przypomnieć słowa: Nigdy więcej wojny! - dodają organizatorzy wydarzenia.

Manifestacja jest organizowana przez m.in. Fundacja "Nasz Wybór", Akcja Demokracja, Obywatele RP, Ukraiński Dom w Warszawie, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Komitet Obrony Demokracji.

Swój udział w manifestacji potwierdzili już m.in. ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia, aktywistka i artystka Jana Shostak, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz liderzy Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także przedstawiciele Rady m.st. Warszawy.

Decyzją prezydenta stolicy Pałac Kultury i Nauki zostanie z tej okazji podświetlony na żółto i niebiesko – w barwach ukraińskich.

- Niedawno wróciłem z Kijowa, gdzie zapewniłem mieszkańców Ukrainy o naszej solidarności. Ta solidarność ma konkretny wymiar. [...] Pokażmy obywatelom Ukrainy, że jesteśmy z nimi. Niech nasz gest solidarności zobaczą w Kijowie. I niech Ukraińcy żyjący od lat pośród nas widzą, że ich obawy o bezpieczeństwo ich bliskich, nie są nam obojętne. Bo sami stali się nam bliscy - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl