Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosjanie uciekli bez swoich skrzyń. Znaleźli je ukraińscy żołnierze, zawartość zaskakuje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.04.2022 11:19

Rosjanie uciekli bez swoich skrzyń. Znaleźli je ukraińscy żołnierze, zawartość zaskakuje

Tajemnicze skrzynie porzucone przez Rosjan odkryte przez ukraińską armię
Twitter.com/ Ukraine Weapons Tracker

100 cennych skrzyń znalezionych zostało przez ukraińskich żołnierzy. Skrzynki z wartą fortunę zawartością zostały zostawione przez Rosję. - Są w dobrym stanie - stwierdzili żołnierze Gwardii Narodowej Ukrainy. Lista rzeczy zamkniętych w porzuconych skrzyniach została ujawniona, Władimir Putin się wścieknie.

Zaskakujące wiadomości z frontu wojny w Ukrainie. Ukraińscy żołnierze znaleźli porzucone przez Rosjan skrzynie. Uciekając z miasta, nie zabrali swoich wiele wartych zapasów i mowa tutaj nie tylko o kwestii pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w obwodzie kijowskim, który jeszcze do niedawna oblężony był przez wojsko Władimira Putina. - Podczas operacji oczyszczania w obwodzie kijowskim Ukraińska Gwardia Narodowa odkryła ok. 6 tys. 60 125 mm HE-FRAG 3VOF36 - przekazała armia. Co to jest?

Droga amunicja pozostawiona przez Rosjan w skrzyniach

Znalezione wyposażenie rosyjskiej armii porzucone w czasie ucieczki spod Kijowa to dla cierpiącej na braki zaplecza technicznego armii Ukrainy ważna zdobycz. W skrzyniach Rosjanie pozostawili ogromną ilość broni i amunicji.

W przeciwieństwie do zgliszczy miast pozostawianych za sobą przez żołnierzy Władimira Putina, odkrycie skrzyni z niebywałą zawartością w obwodzie kijowskim to dla żołnierzy Gwardii Narodowej Ukrainy dobra wiadomość. Rosjanie zostawili za sobą broń i amunicję, która... zostanie teraz użyta przeciwko nim. Ukraińska gwardia poinformowała bowiem, że w ocenie technicznej wyposażenia wojskowego stwierdzono, iż przedmioty są w dobrym stanie i można swobodnie używać ich w czasie walk na wojnie.

Drewniane skrzynie porzucone przez okupanta pomogą wygrać wojnę? Przypomnijmy, że w środę Joe Biden podjął decyzję, że przekaże Ukrainie kolejną transzę pomocową, jednak ukraińscy żołnierze nie mają zamiaru czekać na gesty z zewnątrz.

Już teraz zapowiedziano, iż w związku z odkryciem porzuconego rosyjskiego wyposażenia przeszukane zostaną kolejne wsie. Znalezienie kilku magazynów broni i amunicji wykorzystywanej przez Rosjan mogłoby znacznie wspomóc broniąca się ukraińską stronę.

Znaleziono pociski Rosjan, dane techniczne powalają

Co kryje się pod oznaczeniem znalezionych pocisków typu 3VOF36/3OF26? Są to pociski produkcji radzieckiej, które do regularnego użytku w służbie weszły w 1970 roku.

Wykorzystywany jest w nich zapalnik 3V-21 i generowane jest od 600 do 2000 fragmentów w momencie wybuchu. W przypadku nowocześniejszych wersji pocisku mowa o nawet 2500 odłamkach.

Masa pocisku typu 3VOF36/3OF26, który znaleziony został przez ukraińskich żołnierzy w skrzyniach w obwodzie kijowskim, wynosi 23 kg. Prędkość wylotowa pocisku oscyluje w granicach 850 m/s.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, wp.pl