Goniec.pl

AFP PHOTO / YURI KADOBNOV

Rosja zrobi, co "uzna za właściwe". Mocny wpis Dmitrija Miedwiediewa

9 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kolejne mocne słowa Dmitrija Miedwiediewa, ponownie otwarcie uderzył w Zachód. Były prezydent Rosji nie ukrywa swojego krytycznego stanowiska w kwestii zachodnich sankcji. Polityk wprost stwierdził, że to rodzaj wypowiedzenia wojny.

Niedawno Dmitrij Miedwiediew w obszernym wpisie uderzył w Polskę i polski rząd . Wskazał, że kwestią czasu jest zorientowanie się Polaków, iż Mateusz Morawiecki i jego gabinet nie działają na korzyść swojego kraju.

Najnowsze stanowisko byłego prezydenta Rosji jest szersze. Tym razem Dmitrij Miedwiediew postanowił uderzyć w cały Zachód, który od 24 lutego otwarcie potępia działania Rosji.

Dmitrij Miedwiediew się nie hamował, napisał o Zachodzie i "wojnie gospodarczej"

Na Telegramie Dmitrij Miedwiediewa pojawił się krótki, aczkolwiek treściwy wpis. Były prezydent Rosji w jasnych słowach odniósł się do sankcji nakładanych na kraj Władimira Putina przez zachodnie państwa, w tym Polskę i Stany Zjednoczone .

- Zachodnie sankcje nałożone na Rosję są wypowiedzeniem wojny gospodarczej - czytamy we wpisie Dmitrija Miedwiediewa. Mocnych słów padło jednak więcej.

Były prezydent Rosji stwierdził, że sankcje i ograniczenia nakładane na Rosję w związku z wojną w Ukrainie są zwyczajnie nielegalne. Dodał, że jest to nic innego, jak "akt międzynarodowej agresji" skierowanym wprost w stronę Federacji Rosyjskiej.

Były prezydent Rosji ostrzega Zachód

Od lat blisko współpracujący z Władimirem Putinem polityk nie zatrzymał się tylko na określeniu sankcji wyjątkowo ostrymi słowami. Dmitrij Miedwiediew na Telegramie napisał, że należy uważać i nie deprecjonować rosyjskiego prawa do obrony.

Zastrzegł, że wspominana obrona miałaby odbywać się w tym przypadku na polu międzynarodowych norm, mieszczących się w granicach tego, co Rosja "uzna za właściwe". Ponownie, zgodnie z linią propagandy Kremla Dmitrij Miedwiediew zapewnił, że działania Zachodu nie przynoszą zakładanych przez polityków efektów. Sankcje mają w żadnym stopniu nie destabilizować Rosji, a wręcz przeciwnie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Trump zostanie aresztowany. W tle zapłata aktorce filmów dla dorosłych za milczenie
Czytaj więcej >

Polska

Wypadek radiowozu z nastolatkami. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >

Polska

24-letni Marcin W. miał zabić dwie osoby. Sąsiedzi ujawnili szczegóły
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje 27-latka. Nie było żadnych szans na ratunek, służby bezradne
Czytaj więcej >

Polityka

"Lex Kaczyński". Andrzej Duda podjął decyzję ws. kontrowersyjnej ustawy
Czytaj więcej >

Polska

Skandaliczne rekolekcje w Toruniu. Ujawniono relacje świadków
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]