Goniec.pl

THIBAULT CAMUS/AFP/East News

Putin szykuje się na wypadek pilnej ewakuacji z Moskwy?

16 Listopada 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Władimir Putin szykuje się na nadchodzący koniec panowania? Brytyjski "Mirror" informuje, że rosyjski dyktator miał ukryć majątek wart aż 14,6 miliarda dolarów gdzieś w podziemiach Republiki Środkowoafrykańskiej. Fortuny ma pilnować tzw. Grupa Wagnera - prywatna formacja wojskowa.

Putin szykuje się na wypadek przegranej wojny?

Rosyjski dyktator, który stał się zakładnikiem konfliktu własnoręcznie wywołanego, stara się zrobić wszystko, by regularne porażki na froncie nie dotarły zanadto do rosyjskiego społeczeństwa. Dodatkowo teraz pojawiły się doniesienia, jakoby Putin szykował już sobie plan ewakuacji na wypadek pilnej ewakuacji z Moskwy.

Władimir Putin miał ukryć fortunę wartą 14,6 miliarda dolarów w podziemiach gdzieś na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej. Ukryty majątek to głównie złoto oraz cześć w gotówce. Zdaniem brytyjskiego dziennika "Mirror", skarb znajduje się pod ścisłą ochroną prywatnej firmy wojskowej tzw. Grupy Wagnera - rosyjskiej armii najemników, która jest lojalna wobec Putina.

Porozumienie z afrykańskim przywódcą?

Oficjalne media państwowe w Rosji podały, że w piątek Putin, który opuścił szczyt G-20 na Bali, znalazł czas na rozmowę z Faustinem Arcange Touadérą, prezydentem Republiki Środkowoafrykańskiej.

- Prezydenci wyrazili wspólny zamiar zintensyfikowania dwustronnej współpracy politycznej, handlowej i gospodarczej, w tym w sektorze paliwowo-energetycznym - czytamy w oświadczeniu rosyjskiego rządu.

Putin ucieka z Rosji? "Jedna z dwóch opcji ewakuacji"

Na Telegramowym kanale "General SVR" pojawiło się zdumiewające stwierdzenie, że Putin "uważa Republikę Środkowoafrykańską za jedną z dwóch opcji ewakuacji w sytuacji zagrożenia dla siebie i swoich bliskich poza terytorium Federacji Rosyjskiej".

Uważa się, że w otoczeniu uchodzącego Putina mogłaby się znaleźć jego długoletnia partnerka Alina Kabajewa, 39-letnia zdobywczyni złotego medalu w gimnastyce rytmicznej.

  • Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • MSZ: "W województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej"

Źródło: Mirror

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Będzie podwyżka 500+? Szef klubu PiS rozbudza nadzieje, padł nawet termin
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pogoda nie będzie łaskawa. Nad Polskę nadciągają burze i silny wiatr, trzeba uważać
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poręba. Obaj kierowcy zginęli, a pasażerka walczy o życie. Poranny dramat na Śląsku
Czytaj więcej >

Wiadomości

Auto zostało doszczętnie zmiażdżone. 21-latek nie miał szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mama pięcioraczków wylądowała na wózku inwalidzkim. Opublikowała przykre nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 72-latek. Zatankował, chwilę potem zmarł w samochodzie na stacji benzynowej
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]