Goniec.pl > Wiadomości > Przeżegnał się przed cmentarzem i zrobił coś strasznego. Jest nagranie
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 20.06.2023 19:24

Przeżegnał się przed cmentarzem i zrobił coś strasznego. Jest nagranie

złodziej
Facebook/Parafia św. Andrzeja Apostoła

Na cmentarzu parafialnym w Choczu (woj. wielkopolskie) doszło ostatnio do skandalicznej sytuacji. Do sieci trafiło nagranie, na którym pewien mężczyzna dopuścił się kradzieży. Złodziej okazał się wyjątkowo obłudny.

Kradzież na cmentarzu w Wielkopolsce

Kilka dni temu na cmentarzu parafialnym w Choczu (woj. wielkopolskie) doszło do skandalicznego incydentu. Na oficjalnym profilu parafii św. Andrzeja Apostoła w Choczu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, przedstawiające mężczyznę okradającego groby.

Jakby tego było mało, złodziej okazał się wyjątkowo obłudny. Tuż przed wejściem na cmentarz, jak gdyby nigdy nic… przeżegnał się. Na szczęście wszystko zostało nagrane i sprawca przestępstwa z pewnością nie uniknie odpowiedzialności.

Wyciekła treść SMS-ów Anastazji. O tym pisała do swojego chłopaka tuż przed śmiercią

Wielkopolska. Mężczyzna okradał groby na jednym z miejscowych cmentarzy

Z grobów na miejscowym cmentarzu w Choczu zniknęły znicze, wkłady do zniczy i kwiaty. Jak donoszą mieszkańcy, do kradzieży dochodziło tu już wcześniej.

- Z grobu moich bliskich regularnie kradną kwiaty i znicze. Nie wiem, czy kradnie ta sama osoba, czy złodziei jest kilku, zresztą nie jest to ważne. Grób jest w bocznej alejce, trochę na uboczu. Może dlatego te kradzieże? - zastanawiał się jeden z miejscowych w rozmowie z “Głosem Wielkopolski”.

Obłudny złodziej na cmentarzu w Wielkopolsce. Grozi mu surowa kara

Niestety na tę chwilę policji nie udało się ustalić tożsamości złodzieja. Służby apelują jednak, by zgłaszać każdy przypadek popełnienia tego typu przestępstwa. Co grozi złodziejowi?

Według polskiego prawa osoba, która dopuści się ograbienia zwłok, grobu lub innego miejsca spoczynku, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Miejmy nadzieję, że mężczyzna wkrótce zostanie schwytany.