Goniec.pl

Flickr/Szymon Miklewski/zdjęcie ilustracyjne

Weekend z arktycznymi masami powietrza. Nadciąga ostry mróz

17 Listopada 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Nad Polskę nadciągnęły arktyczne masy powietrza, które przyniosły ze sobą pierwsze wyraźnie odczuwalne ujemne temperatury. Według synoptyków pierwszy poważniejszy śnieg spadnie już w najbliższy piątek, a kumulację mrozu odczujemy w weekend.

Weekend z arktycznymi masami powietrza

Piękna jesienna aura odeszła na jakiś czas w zapomnienie. Nad Polskę nadciągnęły arktyczne masy powietrza z północnego wschodu, które przyniosły wraz z sobą gwałtowne załamanie zaskakująco ciepłej listopadowej aury.

Jeszcze w pierwszych dniach miesiąca można było cieszyć się rekordowo wysoką temperaturą w Dzień Wszystkich Świętych, teraz zaś czym prędzej trzeba wyciągnąć grubą zimową kurtkę oraz ciepłe buty. Już w piętek bowiem nad terytorium całego kraju przywędrują do Polski wyjątkowo niskie temperatury.

Pierwszy śnieg można było już zauważyć na południu Polski i tam też jest przewidywana najwyższa pokrywa śnieżna, która ma wynieść nawet 5 cm. Jak jednak przekazują synoptycy, śnieg w najbliższy piątek nawiedzi również Mazowsze oraz Pomorze. Według prognoz mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się śniegu na poziomie 1 cm. Temperatura sięgnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej.

To jednak nie koniec, aura ta zapoczątkuje wyjątkowo nieprzyjemnie temperatury, których najniższa wartość będzie odczuwalna w najbliższy weekend.

Mroźny weekend w Polsce

Sobota przyniesie wraz z sobą spore zachmurzenie, które na północy kraju wywoła niewielkie opady śniegu. Rozpiętość temperatur będzie się kształtowała na poziomie od -6 st. na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Śląsku.

Obraz niedzielnej pogody przyniesie zdecydowanie więcej przejaśnień, jednak opady śniegu nie ustąpią i przeniosą się miejscami na Pomorze. Temperatura nie powinna być już tak uciążliwa, jak w sobotę i wyniesie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Śląsku. Przez cały weekend powinien utrzymać się słaby i umiarkowany wiatr.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Majątek abp. Głódzia powala. Ukarany przez Watykan duchowny żyje w pałacu
Czytaj więcej >

Polska

Z trumny w zakładzie pogrzebowym nagle rozległ się kaszel. Niebywałe, co się stało
Czytaj więcej >

Polska

Śląskie: Tragedia na drodze, w osobówkę uderzył tir. 34-latka nie udało się uratować
Czytaj więcej >

Polska

Zuchwała kradzież po niedzielnej mszy. Złodziej nie miał żadnych skrupułów
Czytaj więcej >

Polska

Dusił własne dziecko, matka się przyglądała. Nowe, wstrząsające fakty w sprawie
Czytaj więcej >

Polska

Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. W PiS zawrzało
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]