Goniec.pl > Wiadomości > Niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia papieża Franciszka. Rzecznik wydał oświadczenie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 06.11.2023 14:35

Niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia papieża Franciszka. Rzecznik wydał oświadczenie

papież Franciszek wózek inwalidzki
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News

Papież Franciszek przechodzi przez kolejne problemy zdrowotne. Wiadomości o złym samopoczuciu głowy Kościoła katolickiego zostały przekazane przez Watykan. Podczas audiencji dla delegacji Konferencji Europejskich Rabinów doszło do zdarzenia, które zmusiło do zmiany planów. Co dzieje się z papieżem Franciszkiem?

Co ze zdrowie papieża Franciszka? Nowe informacje

Papież Franciszek ma 86 lat i coraz głośniej mówi się o tym, iż następca świętego Piotra nie czuje się najlepiej. Media co jakiś czas obiegają zdjęcia papieża na wózku lub wiadomości o nieplanowanych trudnościach.

W czasie Konferencji Europejskich Rabinów doszło do kolejnego incydentu, który zmusił Watykan do zmiany planów dotyczących papieża Franciszka. Hierarcha nie był w stanie wykonać założonego planu. Co się stało?

Policja ujawniła szczegóły znalezienia zwłok Grzegorza Borysa. Dostęp do ciała był utrudniony

Papieżowi miało "brakować tchu"

Stan zdrowia papieża Franciszka nie jest najlepszy. Agencja Reutera przekazała, iż w czasie audiencji dla delegacji Konferencji Europejskich Rabinów papież miał sprawiać wrażenie, iż “brakuje mu tchu”. The Vatican News poinformował, iż głowa Kościoła nie była w stanie przeczytać przygotowanego wcześniej przemówienia.

ZOBACZ: Potrzebował usprawiedliwienia na uczelnię. Na ratunek pospieszył papież Franciszek

- Ze względu na problemy zdrowotne nie mógł go przeczytać osobiście, ale przekazał je rabinom w formie pisanej i każdego z nich osobiście pozdrowił - czytamy w artykule The Vatican News. Głos zabrał rzecznik Watykanu i wyjaśnił, co stoi za faktem, iż papież Franciszek nie był w stanie przemówić do rabinów.

Rzecznik Watykanu potwierdza problemy zdrowotne papieża Franciszka

Matteo Bruni, rzecznik stolicy apostolskiej potwierdził, iż plan papieża Franciszka musiał ulec zmianie ze względu na jego stan zdrowia. Niemniej ton wypowiedzi rzecznika Watykanu wskazuje, iż nie ma powodów do obaw o 86-letniego następcę św. Piotra.

ZOBACZ: Oburzające słowa księdza. Z ambony mówił obrzydliwe rzeczy. Przekroczył wszelkie granice

- Papież Franciszek jest przeziębiony i ma długi dzień na audiencjach. Chciał indywidualnie pozdrowić europejskich rabinów, dlatego dał im swoje pisemne przemówienie. Pozostała część jego działalności jest kontynuowana - przekazał w specjalnym oświadczeniu Matteo Bruni.

Źródło: reuters, the Vatican news