Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Prezydent Turcji: Cena za izolację Rosji będzie nieskończona. Płacą ją Europa i Polska
Irmina Jach
Irmina Jach 20.11.2022 17:34

Prezydent Turcji: Cena za izolację Rosji będzie nieskończona. Płacą ją Europa i Polska

Prezydent Turcji: Cena za izolację Rosji będzie nieskończona
VYACHESLAV PROKOFYEV/AFP/East News

- Polityka izolacji Rosji doprowadzi do poważnych konsekwencji dla krajów europejskich - zapowiedział Recep Tayyip Erdogan, cytowany przez prokremlowską agencję Ria Nowosti. Prezydent Turcji dodał, że cenę tę będzie płacić m.in. Polska.

Wypowiedź prezydenta Turcji została wyemitowana na antenie kanału Rosja 1. Recep Tayyip Erdogan jest przekonany, że "polityka izolacji Rosji doprowadzi do poważnych konsekwencji", z którymi zmagać będą się proukraińskie kraje europejskie.

Prezydent Turcji: Cena za izolację Rosji będzie nieskończona

- Cena będzie nieskończona. I tę cenę coraz bardziej płaci Europa, a wraz z nią Polska - odgrażał się prezydent Turcji, dodając, że wszystkie strony zaangażowane w wojnę w Ukrainie skorzystałyby na ugodzie pomiędzy Ukraińcami a Rosjanami. Droga do pokoju - jego zdaniem - miałaby prowadzić przez dialog.

- Jak tylko wrócę (z Indonezji - red.), będę rozmawiał z Władimirem Putinem - zapowiedział Recep Tayyip Erdogan podczas szczytu G20. Jak donosi portal Ukraińska Prawda, prezydent Turcji już w piątek miał rozmawiać z dyktatorem oraz prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na temat transportu ukraińskich zbóż. Erdogan miał także upominać przywódców, że dalsze kontynuowanie konfliktu może przyczynić się do klęski żywnościowej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl