Goniec.pl

goniec.pl

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego aresztowany, wydano zaskakujące oświadczenie. "Polityczne tło sprawy"

24 Maja 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Sensacyjne doniesienia z Ostrowca Świętokrzyskiego. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta miasta, Jarosława G., w związku z nowymi dowodami obciążające samorządowca. Włodarz, decyzją Sądu, trafi do aresztu na 3 miesiące.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymany

W poniedziałek (22.05) funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Jarosława G., prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna został ujęty w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. 

Zawieszony w czynnościach służbowych samorządowiec został ponownie zatrzymany. W marcu br. usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwoce 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Od tamtego czasu, jego obowiązki pełnił wiceprezydent miasta.

Michał Adamczyk, Wiadomości

Zaskakujące zakończenie "Wiadomości" TVP. Michał Adamczyk w ostatniej chwili wydał oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Kolejne zarzuty dla Jarosława G.

Jak się okazało, śledczy poczynili kolejne ustalenia w związku ze sprawą Jarosława G. - Podejrzanemu Jarosławowi G. prokurator przedstawił dodatkowo zarzuty nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań i zatajenia przez świadka sprzedaży podejrzanemu złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 mln zł - informuje CBA.

- Monety te zostały zabezpieczone w mieszkaniu podejrzanego w toku przeszukania przez funkcjonariuszy CBA w marcu br. Kolejne zarzuty dotyczą złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych w latach 2021-2023 poprzez zatajenie faktu zakupu tych monet - dodają służby.

Prezydent trafił do aresztu na 3 miesiące

W związku z zarzutami wobec prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. - Dziś w godzinach nocnych Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach postanowił uwzględnić ten wniosek i tymczasowo aresztować podejrzanego na okres 90 dni - informuje CBA.

W związku z zarzutami, które przedstawiono Jarosławowi G. w marcu br., zawieszony włodarz miasta opublikował oświadczenie. - Ostatnio, przez lata prowadzone przeciwko mnie postępowanie zakończyło się trzema wyrokami stwierdzającymi niewinność. Jestem przekonany, że czeka mnie ta sama droga, w której prawda zwycięży - tłumaczył prezydent. - Jestem niewinny. Kluczowe znaczenie ma polityczne tło sprawy, rzekome zdarzenie sprzed wielu lat ponownie wybucha przed wyborami - dodawał. 

Źródło: CBA/

 

pożar, Kutno

Kutno: Słup czarnego dymu widać z wielu kilometrów, płoną chemikalia. Trwa akcja służb

CZYTAJ DALEJ
zatrzymany

Sceny grozy w polskim mieście, tłum rzucił się na policjantów. Funkcjonariusz wyciągnął broń

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Ostrowiec ŚwiętokrzyskiCBA

Podobne artykuły

Wiadomości

Skandaliczne słowa na konferencji Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS przekroczył granicę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dachowanie samochodu w Chojnicach. Ratownicy się tego nie spodziewali, zaskakujące sceny
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]