Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezes PiS przygotowuje się do nowej funkcji? Premier nie będzie zachwycony tymi doniesieniami

8 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Dymisja Tadeusza Kościńskiego nie była jedyną zmianą w rządzie Mateusza Morawieckiego? Nietypowe doniesienia dotyczą również samego Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS może zdaniem informatora zająć fotel prezesa Rady Ministrów.

W związku z poniedziałkową naradą w PiS i planowanych dymisjach w rządzie pojawiła się informacja, że Jarosław Kaczyński szykuje się do porzucenia swojego fotela wicepremiera ds. bezpieczeństwa.

dawid kubacki brązowy medal

Ile Dawid Kubacki zarobi za brązowy medal? Niewiarygodna kwota

CZYTAJ DALEJ

Doniesienia zza zamkniętych drzwi Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że sprawy dotyczące dalszej kariery prezesa PiS nie są jednak przesądzone. Informator se.pl ujawnił nietypowe doniesienia.

Jarosław Kaczyński zastąpi Mateusza Morawieckiego?

W poniedziałek potwierdziły się doniesienia, że Tadeusz Kościński przestanie kierować Ministerstwem Finansów. Giełda nazwisk dotycząca jego następcy trwa, jednak obecnie obowiązki szefa MF przejąć ma sam premier Mateusz Morawiecki.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Szef rządu ma zająć się naprawą kłopotliwych problemów Polskiego Ładu. Flagowy program PiS krytykowany jest już nawet wewnątrz samej partii rządzącej. Okazuje się jednak, że rekonstrukcja rządu mogła nie zostać zakończona.

Zaskakujące doniesienia dotyczą samego prezesa PiS. - Pojawiła się propozycja, by prezes przejął sterowanie rządem. Jarosław Kaczyński mógłby objąć stanowisko szefa rządu - powiedział informator "Super Expressu".

Wcześniej gazeta.pl poinformowała, że Jarosław Kaczyński ma jeszcze w lutym wrócić na Nowogrodzką. Prezes PiS już wcześniej zapowiadał, że będzie chciał wzmocnić pozycję partii przed nadchodzącymi wyborami. Kryzys w rządzie mógł ponownie oddalić w czasie dymisję Jarosława Kaczyńskiego.

W PiS zachwyceni tym pomysłem zmiany premiera

Chociaż przez długi czas prezes PiS unikał objęcia w rządzie faktycznej posady, to po zasileniu Rady Ministrów prowadzonej przez Mateusza Morawieckiego aktywnie włączył się m.in. w kwestie problemów na polsko-białoruskiej granicy.

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Problemy rządu PiS po fali krytyki po wprowadzeniu Polskiego Ładu nie są dla Jarosława Kaczyńskiego dobrym znakiem. Osoba obecna na poniedziałkowym spotkaniu partii wyjawiła, że propozycja, by to prezes PiS został premierem, nie jest nierealnym scenariuszem.

- To ostatni moment na zmianę. Kaczyński jest jedyną osobą, która wszystkich pogodzi w rządzie. No i ziobryści będą mniej fikać - usłyszeli dziennikarze se.pl. - Kaczyński łagodzi napięcia, będąc w rządzie, a jak zostałby premierem, to byłoby mniej wojen i więcej działania - dodał informator, który w poniedziałek obecny był na pilnej naradzie.

Na propozycję zastąpienia Mateusza Morawieckiego - skupiającego się obecnie na sprawach Ministerstwa Finansów - Jarosławem Kaczyńskim politycy PiS reagują entuzjastycznie. - Najlepszy premier Kaczyński - stwierdził Lech Kołakowski.

Podobnego zdania jest Leonard Krasulski. - To jest kandydat zawsze nie do zastąpienia - stwierdził polityk. Paweł Rychlik natomiast nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński "byłby wyśmienitym szefem rządu".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Wiadomości

Agresywna pasażerka autobusu nie mogła powstrzymać emocji. Z jej ust padły przekleństwa

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Czytaj więcej >
Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Wiadomości

Złodziej ukradł nastolatce plecak z insuliną w środku. Policja publikuje wizerunek rabusia

Czytaj więcej >
Wielkopolska: Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Brzezinach. 40-letni motorowerzysta uderzył w drogowy przepust

Czytaj więcej >
Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Wiadomości

Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja apeluje do Polaków o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Nie żyją już 2 osoby, ofiar będzie znacznie więcej

Czytaj więcej >