Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Premier Morawiecki zaczął się tłumaczyć. Przerwał milczenie ws. ustawy anty-TVN
Monika Majko
Monika Majko 12.08.2021 19:14

Premier Morawiecki zaczął się tłumaczyć. Przerwał milczenie ws. ustawy anty-TVN

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Facebook.com/kancelaria.premiera

Wczoraj w Sejmie przyjęto w drodze głosowania budzącą ogromne kontrowersje nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Dziś szef rządu Mateusz Morawiecki zabrał publicznie głos w sprawie tzw. lex TVN.

Premier Morawiecki podkreślił, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i według niego przegłosowane wczoraj zmiany wcale nie odbiegają od prawa obowiązującego w innych krajach członkowskich.

Mateusz Morawiecki skomentował nowelizację ustawy medialnej

- Posługujemy się tymi samymi przepisami prawnymi, działamy w jednolitym porządku prawnym i gospodarczym, dotyczącym swobody przepływu kapitału, lokowania przedsiębiorstw i nabywania części udziałów. I w związku z tym mamy swoje przepisy dostosowane - mówił Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Staryni.

Premier Morawiecki dodał, że Francja czy Niemcy również posługują się rygorystycznym prawem dotyczącym możliwości nabywania mediów, czy innych przedsiębiorstw z wybranych branż.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wspomniał też o nowej ustawie w Danii, która wprowadziła niedawno surowe restrykcje w sprawie kupowania podmiotów duńskich przez inwestorów z zagranicy. Według premiera Morawieckiego, takie przepisy pozwalają chronić krajowy rynek.

TVN może stracić koncesję na nadawanie w Polsce

Przyjęty wczoraj przez Sejm projekt nowelizacji ustawy medialnej zasady zawiera zmiany w procesie przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W wyniku nowych przepisów koncesję na nadawanie w Polsce stracić może stacja TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Ustawa zostanie skierowana teraz do Senatu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Twitter