Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Pracownicy „Panoramy” mają już dość. Wystosowali list
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 16.02.2024 13:13

Pracownicy „Panoramy” mają już dość. Wystosowali list

dziennikarz tvp 2
Screen "Panorama" TVP2 (wydanie z dnia 14.02.2024)

Dziennikarze pracujący w „Panoramie” TVP 2 napisali list, w którym opisują, w jakich warunkach muszą obecnie tworzyć program. Około 20 osób zwróciło się do szefa TAI, Grzegorza Sajóra w sprawie fatalnej sytuacji pracowników. Jeden z dziennikarzy zapewnia, że odpowiedź przyszła błyskawicznie.

Dziennikarze „Panoramy” skarżą się na warunki pracy

O sytuacji powiadomił we wtorek dziennikarz Marcin Dobski z portalu Salon 24. Zamieścił zdjęcie fragmentu listu, w którym około 20 osób z „Panoramy” TVP zwróciło się ze skargą do szefa TAI, Grzegorza Sajóra.

Narzekają na fatalne warunki: brak komputerów, okien w pomieszczeniu, nie mają gdzie zrobić herbaty/odgrzać jedzenia, nie mogą puścić programu o 18, bo zestawy montażowe są dostępne od 20. Dzielą newsroom z TVP Sport – relacjonował Dobski.

Seniorzy powinni uważać. Można stracić część emerytury, chodzi o limity

Dziennikarze opowiadają o sytuacji w „Panoramie”

Portal Wirtualne Media skontaktował się z dziennikarzami programu TVP, aby zapytać się o zaistniałą sytuację. Dwóch z nich potwierdziło, że doszło do wysłania takiego listu.

My jesteśmy cały czas w TVP Sport. W ciągu dwóch tygodni mamy się przenieść do nowego budynku. To pismo było, to prawda, ale odpowiedź przyszła błyskawicznie. W ciągu najbliższego czasu mamy opuścić to pomieszczenie. To stary budynek. Czajnika nie było. Kawa z automatu na korytarzach. Tam kręcą „Jaka to melodia”, „Sprawę dla reportera” – opowiedział anonimowy dziennikarz.

Według informacji przekazywanej przez Wirtualne Media kluczowe dla TVP programy, czyli „Panorama”, „19.30” i Teleexpress”, nadają ze studia nr 8 w budynku na Woronicza, w którym niegdyś stacjonował zespół tworzący TVP World. Newsroom „Panoramy” ma być z kolei dzielony z TVP Sport.

W takich warunkach pracują dziennikarze TVP Sport od 2006 roku – skomentował wpis Dobskiego Marek Szkolnikowski, były szef TVP Sport.

Zmiany w „Panoramie”

W nowym zespole tworzącym „Panoramę” znaleźli się Piotr Jędrzejek (wcześniej Polsat News), Justyna Śliwkowska-Mróz i Jarosław Kulczycki. Do programu TVP dołączy także Ewa Gajewska, wcześniej znana widzom z „Wydarzeń 24” (Grupa Polsat Plus). 

Zmienił się także czas emisji programu – o 22.30 (w sobotę i niedzielę o 22.20). Według medialnych doniesień w planach jest także prezentowanie widzom krótszego wydania programu o godzinie 18.00, czyli porze głównego wydania przed zmianą władz w TVP.

Źródło: wirtualnemedia.pl