Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyją dwie osoby. 25-letni Szymon nadal ukrywa się przed policją
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 15.02.2024 21:58

Nie żyją dwie osoby. 25-letni Szymon nadal ukrywa się przed policją

Szymon Wąsowski
Policja

Pięć lat temu na trasie S8 doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem busa. Pojazdem kierował wówczas zaledwie 20-letni Szymon Wąsowski, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Za ten czyn sąd skazał mężczyznę na karę więzienia, ale ten zapadł się pod ziemię. Policja prowadzi intensywne poszukiwania młodego uciekiniera i zwraca się z prośbą o pomoc do wszystkich, mających jakiekolwiek informacje na jego temat osób. W sieci znaleźć można także aktualny rysopis przestępcy.

Tragiczny wypadek na trasie S8. Za kierownicą 20-latek

Wypadek, w wyniku którego Szymon Wąsowski stał się poszukiwanym przez polską policję, wydarzył się we wrześniu 2019 r. na 339. kilometrze drogi S8, prowadzącej do Warszawy. 20-letni wówczas mężczyzna podróżował swoim mercedesem lewym pasem, kiedy nagle stracił panowanie nad maszyną i uderzył w bariery rozdzielające jezdnię, przewracając się na bok.

Jak później ustalili mundurowi, w chwili zdarzenia w pojeździe było łącznie dziewięć osób. Dwaj mieszkańcy Lubelszczyzny w wieku 59 i 61 lat zginęli na miejscu, a pięcioro pasażerów trafiło do szpitali. Kierowca tymczasem nie odniósł większego szwanku.

Ciało kobiety w rzece. Znali ją wszyscy mieszkańcy

Szymon Wąsowski skazany na więzienie. Mężczyzna ukrywa się przed policją

Mundurowi przebadali 20-latka na obecność alkoholu w organizmie, którego śladów ostatecznie nie wykryto. Prawda okazała się być o wiele bardziej brutalna, bowiem Szymon Wąsowski przed jazdą zażył środki odurzające. Sąd nie miał dla niego litości i za ten nieodpowiedzialny czyn skazał młodego kierowcę na 8 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Matka miała celowo oszpecać córkę. Policja zatrzymała 43-latkę

Mimo zapadnięcia wyroku, mężczyzna nadal nie spędził a kratkami zakładu karnego ani doby. Stało się tak dlatego, że nie stawił się do odbycia kary i zwyczajnie uciekł wymiarowi sprawiedliwości. Na ten moment nikt nie potrafi powiedzieć, gdzie przebywa. Służby nie poddają się jednak i prowadzą poszukiwania skazanego.

Mundrowi proszą o pomoc w poszukiwaniach

Na stronie internetowej lubelskiej policji widnieje komunikat traktujący o trwających poszukiwaniach Szymona Wąsowskiego. Podstawą działań jest art. 178a § 1, mówiący o prowadzeniu pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Wszystkie osoby rozpoznające przedstawionego na zdjęciu 25-latka, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Parczewie, Wydział Kryminalny, 21-200 Parczew ul. Wojska Polskiego 4 pod nr telefonu: 47 814 3290, lub pod email: [email protected].

wąsowski szymon.jpg
Źródło: Policja

Źródło: Policja