Goniec.pl
Pożar pod Moskwą, płonie magazyn "rosyjskiego Amazona"

Twitter.com/@AreYouAwaQe

Pożar w Rosji. Płonie hala "rosyjskiego Amazona", nie żyje jedna osoba, tysiąc ewakuowanych

3 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Władimir Putin nie nadąża za przyjmowaniem raportów o kolejnych pożarach w Rosji. Tym razem ogień pojawił się w magazynach rosyjskiego odpowiednika Amazona. W halach OZON pod Moskwą znajdowało się tysiąc osób. Dym widać z daleka, ale trudno się temu dziwić, skoro pożar trawi ponad połowę z 40 tys. metrów kwadratowych budynku.

Władimir Putin może zaczynać wierzyć w istnienie karmy i wymierzaniu przez nieznane siły sprawiedliwości. Pod Moskwą wybuchł gigantyczny pożar. Kolejny na długiej liście ostatnich tragedii związanych z ogniem w Rosji.

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Aleksandr Łukaszenka zaskoczył wszystkich Polaków. Dyktator złożył zaskakującą propozycję

CZYTAJ DALEJ

Pożar pod Moskwą: płoną hale rosyjskiego odpowiednika Amazona

Blisko 100 strażaków wysłanych zostało na starcie z bezlitosnym (niczym Władimira Putin) żywiołem. Ogień pojawił się w centrum logistycznym w miejscowości Petrovskoje pod Moskwą.

Z drogi M-9 znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie płonących hal widać, że pożar stawia czoło wezwanej straży pożarnej i nie daje za wygraną. Co więcej, na razie to on prowadzi w wyścigu z czasem. Rosyjska agencja informacyjna TASS podaje, że na miejscu obecnych jest 30 zastępów straży pożarnej. Dodatkowo na pomoc wezwano dwa helikoptery Ka-32, które prowadzą akcję z powietrza.

Na razie nieznana jest przyczyna pojawienia się ognia, ale już teraz pewne jest, że straty liczone są w milionach i to nie rubli. Pożar trwa bowiem magazyn sklepu internetowego OZON, który jest rosyjskim odpowiednikiem amerykańskiego Amazona. Cieszy się porównywalną popularnością.

30 kilometrów od Moskwy, ale dym widać z daleka

Nie jest wykluczone, że Władimir Putin zauważy na horyzoncie słup czarnego dymu przecinający rosyjskie niebo. W obliczu kolejnych problemów ze zdrowiem prezydent Rosji może domagać się jak najszybszego ugaszenia ognia.

Dym wydobywający się z płonących hal jest ciemny. Składowane wewnątrz budynku rzeczy zajęły się ogniem, a znając profil działalności giganta sprzedażowego, można przypuszczać, że płonie dosłownie wszystko: od plastiku, przez tkaniny, a kończąc na elektronice.

TASS podaje, że w płonącym magazynie firmy OZON znajdowało się około tysiąc osób. Przeprowadzono natychmiastową ewakuację, jednak nie wszyscy wyszli ze zdarzenia cało. 13 osób zostało rannych, ale tylko dwie z nich wymagały hospitalizacji. Jedna osoba nie żyje.

TVP

Dziennikarka TVP skazana przez sąd na pięć lat pozbawienia wolności. Białoruski sędzia nie miał litości

CZYTAJ DALEJ

Połowa z 40 tysięcy metrów kwadratowych zajęła się ogniem

Zadanie postawione przed strażakami nie należy do najłatwiejszych, ale Władimir Putin przez lata rządów zdążył ich do tego przyzwyczaić. Wysłani na walkę z żywiołem muszą opanować płomienie, które objęły już ponad połowę powierzchni budynku o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych.

TASS relacjonuje, że pożar doprowadziło zawalenia się jednej ze ścian magazynu. Żywioł nie dał również szans konstrukcji dachu, która także uległa częściowemu zniszczeniu. 

Sytuacja jest na tyle trudna, że służby walczące z pożarem magazynu znalazły się pod skrzydłami rosyjskiego ministerstwa spraw nadzwyczajnych. TASS podało, że resort "planuje ściągnąć więcej helikopterów do gaszenia ognia z Moskwy".

To oni doradzają Władimirowi Putinowi, oto najważniejsi ludzie na Kremlu

Okłamywali go w żywe oczy, teraz tworzą osobistą armię. Nikt nie wiedział, co się za murami Kremla

Oto najważniejsi ludzie Władimira Putina. Prezydent Rosji im ufa i to właśnie oni mu doradzają. Sprawdź, jak wyglądają i za co są odpowiedzialni najważniejsi ludzie Kremla. AFP PHOTO / POOL / Alexander Zemlianichenko

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Leszek Miller

Wiadomości

Leszek Miller: Nie mamy rządu, w którym premier jest premierem

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Beata Szydło za Andrzeja Dudę? Ryszard Czarnecki: "Jest naturalną kandydatką"

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. PiS prowadzi, ale traci poparcie

Czytaj więcej >
Wypadek

Wiadomości

Opolskie. Tragiczny wypadek w Brzegu. Nie żyje jedna osoba

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Przemysław Czarnek mówi o emeryturach. "Musimy do tego wrócić"

Czytaj więcej >
Goniec.pl

Wiadomości

Zapytaliśmy Polaków o 30 mln zł dla polskich piłkarzy. "Daj pan spokój!" [SONDA]

Czytaj więcej >