Goniec.pl
Donald Tusk uderzył w rząd i Daniela Obajtka, chodzi o "sukces" fuzji z Lotosem

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk uderzył w rząd i Daniela Obajtka. "To jest skandal stulecia"

3 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Donald Tusk nie traci żadnej okazji, by uderzyć w rząd. Zaskakuje jednak fakt, że gabinet Mateusza Morawieckiego nie wyciągnął wniosków ze swoich porażek i handlarz bronią może mieć swojego godnego następcę. W najnowszy blamaż władzy zaangażowany jest Daniel Obajtek. - Robią interesy z łapówkarzem znanym w całej Europie - grzmiał lider PO.

Donald Tusk aktywnie walczy o fotel lidera stawiania zarzutów rządowi PiS. Daniel Obajtek pochwalił się historycznym sukcesem Orlenu, czyli fuzji z Lotosem, ale były premier postanowił dorzucić do tej beczki miodu łyżkę dziegciu.

Jarosław Kaczyński i bojówki opozycji.

Jarosław Kaczyński uderzył w opozycję. Lider PiS się nie hamował, padły stanowcze słowa

CZYTAJ DALEJ

- To jest jedno z najpoważniejszych oskarżeń pod adresem premiera i pana Obajtka - mówił w Cieszynie ponurym tonem Donald Tusk. O co dokładnie chodzi?

Donald Tusk oskarża, chodzi o fuzję Orlenu z Lotosem

Donald Tusk oskarżany jest przez "Wiadomości" TVP i PiS o czyhanie na dobrobyt Polaków. Dodatkowo Mateusz Morawiecki widzi w liderze PO powód kolejnych niepowodzeń swojego gabinetu. Były premier wczuł się w rolę i wytoczył przeciwko politycznym przeciwnikom grube działa.

Wielki sukces Orlenu w cieniu łapówek i zarzutów o układanie się z niezbyt wiarygodnymi biznesmenami. - Robią interesy z łapówkarzem znanym w całej Europie i są to interesy na naszych spółkach energetycznych. To jest skandal stulecia - grzmiał Donald Tusk w Cieszynie w województwie śląskim.

O co chodzi? Fuzja Orlenu z Lotosem wywołuje kontrowersje w związku z węgierskim partnerem: koncernem MOL. We władanie MOL przechodzi część stacji Lotosu. WP we wtorek zaalarmowała, że prezes węgierskiego koncernu, Zsolt Hernadi, ścigany jest Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA).

Jarosław Kaczyński ma problem, PiS słabszy z dnia na dzień, sondaż nie kłamie

Jarosław Kaczyński może być przerażony. PiS tonie, sondaż to potwierdza

CZYTAJ DALEJ

Zsolt Hernadi, który zaskarbił sobie zaufanie polskiego rządu, skorumpował chorwackiego premiera. Nałożono na niego wyrok dwóch lat pozbawienia wolności. - Sprawa dotyczyła zakupu chorwackiego odpowiednika Orlenu - poinformował portal wp.pl.

Handlarz bronią i respiratory doczekały się następcy

Historia fuzji Orlenu i Lotosu oraz układanie się ze skazanym za łapówki biznesmenem to dowód, że rząd nie uczy się na własnych błędach. Po handlarzu bronią, który w tajemniczych okolicznościach został skremowany w Albanii, przyszedł czas na kolejny skandal.

Rząd PiS będzie miał się z czego tłumaczyć, a Donald Tusk stara się, by wszyscy dowiedzieli się o grzechach gabinetu Mateusza Morawieckiego. - Morawiecki i Obajtek wiedzieli z kim robią interesy. I dzisiaj sprzedaż temu człowiekowi, to znaczy prowadzonemu przez niego MOL-owi, polskich stacji benzynowych, to jest coś co dyskwalifikuje cała operację, premiera i pana Obajtka w sposób definitywny - stwierdził były premier.

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: radiozet.pl, wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Łukaszenko przyznał, że Białoruś uczestniczy w wojnie w Ukrainie. Tłumaczenia dyktatora jeżą włosy na głowie

Wiadomości

Łukaszenko pierwszy raz przyznał, że Białoruś uczestniczy w wojnie w Ukrainie. Skandaliczne słowa

Czytaj więcej >
Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Wystarczy tylko spełnić określone warunki

Wiadomości

Obowiązek płacenia abonamentu RTV nie dla wszystkich. Trzeba tylko spełnić określone warunki

Czytaj więcej >
Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Ubrana. Kiedy odbędzie się ceremonia i gdzie spocznie były polityk i naczelny "NIE"?

Czytaj więcej >
Warszawa: Śmiertelnie potrącenie człowieka przez pociąg na Powiślu. Ruch kolejowy został wstrzymany

Wiadomości

Warszawa: Śmiertelnie potrącenie człowieka przez pociąg na Powiślu. Ruch kolejowy został wstrzymany

Czytaj więcej >
Monika Olejnik wskazała, co wyróżnia Andrzeja Dudę na tle jego poprzedników. Takiego podsumowania nikt się nie spodziewał

Wiadomości

Monika Olejnik w rozmowie z Aleksandrem Kwaśniewskim zakpiła z Andrzeja Dudy. Zaskakujące słowa

Czytaj więcej >
Jelenia Góra: Niebezpieczny incydent na myjni samochodowej. W aucie doszło do eksplozji, kierowca ledwo uszedł z życiem

Wiadomości

Jelenia Góra: Niebezpieczny incydent na myjni samochodowej. W aucie doszło do eksplozji, jest nagranie

Czytaj więcej >