Goniec.pl
rzad sejm

Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnecki oskarżony o zranienie nożem przyjaciela rodziny. Grozi mu więzienie

14 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Związany z partią PiS Przemysław Czarneckiego niedługo stanie przed sądem. Przemysław Czarnecki jest oskarżony o ranienie nożem przyjaciela rodziny. Do tego szokującego zdarzenia miało dojść podczas awantury w domu polityka. Poseł jednak jest przekonany, że „prawda się obroni”. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do awantury domowej w domu posła PiS miało dojść w sylwestrową noc z roku 2018 na 2019. Wówczas zraniony został Krzysztof K., który jest przyjacielem rodziny i ojcem chrzestnym dziecka Przemysława Czarneckiego. Żona polityka w godzinach porannych zadzwoniła na telefon alarmowy i miała stwierdzić, że jej mąż ranił nożem znajomego.

taniec z gwiazdami

Internauci krytycznie wypowiadają się o Izie Małysz. "Jest faworyzowana"

CZYTAJ DALEJ

Poseł PiS natomiast stwierdził, że to on zaalarmował policję i nie był nawet świadkiem całego zajścia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę w poniedziałek 13 września rozpoczął się proces karny Przemysława Czarneckiego. Polityk uważa, że jest niewinny i udowodni to w sądzie. Dodał też, że prokuratura nie chciała go wysłuchać.

Jestem przekonany, że prawda się obroni i na sali sądowej będę mógł udowodnić swą niewinność, a sąd w przeciwieństwie do prokuratury wysłucha moich argumentów. Co do spraw osobistych, to ze względu na dobro mojej córeczki nie mam zamiaru ich komentować i serdecznie proszę o pozostawienie mojej rodziny w spokoju – oświadczył Przemysław Czarnecki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ruszyła sprawa posła PiS

Awantura domowa miała wydarzyć się w domu posła PiS, który znajduje się na warszawskim Wilanowie. Śledczy zajmowali się tą sprawą przez dwa lata. Do Sądu Rejonowego dla Warszaw-Mokotowa w listopadzie trafił kto oskarżenia wobec Przemysława Czarneckiego.

Z doniesień mediów wynika, że polityk został oskarżony o przestępstwo z artykułu 157 kodeksu karnego, paragraf 1: „kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia inny niż określony w artykule 156, paragraf 1, podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat”.

Jak donoszą dziennikarze Wirtualnej Polski, Przemysław Czarnecki miał pokłócić się z Krzysztofem K. o swoją żonę. Z relacji wynika, że poseł miał obrazić małżonkę oraz pokrzywdzonego, kazać im opuścić swój dom, a następnie wziąć z kuchni dwa noże.

– Według śledczych polityk kazał się im w obraźliwych słowach wynosić, cofnął się do kuchni i wrócił z dwoma nożami w dłoniach. Oboje zaprzeczali, by między nimi była jakkolwiek dwuznaczna relacja – ujawnili dziennikarze.

Poseł PiS jako jedyny był wówczas trzeźwy

W momencie, gdy w domu posła PiS miało dojść do awantury, Przemysław Czarnecki miał być trzeźwy. Natomiast u Krzysztofa K. podobno stwierdzono 2,3 promila alkoholu we krwi, a żony polityka 0,8 promila. Członek partii rządzącej nie przyznał się do zaatakowania znajomego.

Według posła Krzysztof K. miał zranić się w rękę stłuczoną szklanką. Ponownie zapytany o stanowisko w tej sprawie Przemysław Czarnecki powiedział, że nie ma nic do dodania. Wyraził wyłącznie przekonanie, że wymiar sprawiedliwości stanie po jego stronie na koniec postępowania.

Wygrałbyś główną nagrodę w "Milionerach"? 5 pytań o milion, które zadał Hubert Urbański

Pytanie 1 z 5

Który ssak się nie spoci?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

TVP przegrała w sądzie w sprawie "goebbelsowskich mediów"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polski Ład przepychany na siłę. Kuriozalne obrady sejmowych komisji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Stało się, pan Jacek wygrał wczoraj milion w "Milionerach". Oto finałowe pytanie

Czytaj więcej >
mężczyzna

Wiadomości

Polacy masowo otrzymują skierowania na kwarantannę. GIS ostrzega przed oszustami

Czytaj więcej >
Zdjęcia

Wiadomości

Straż Graniczna pokazała zdjęcia z telefonów imigrantów spod białoruskiej granicy

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Matthew Strachan, autor muzyki do "Milionerów"

Czytaj więcej >