Goniec.pl
Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Twitter.com/MarcinTyc

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

2 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Absurdalna scena w Sejmie, gdzie toczyła się dyskusja na ważny dla państwa temat. Posłowie skupili się na rzucie karnym bronionym przez Wojciecha Szczęsnego. Poseł Michał Urbaniak przerwał nawet swoją wypowiedź, by dopytać o wynik ekscytującego się na tyłach sali plenarnej polityka.

Sejm nigdy nie przestaje zaskakiwać, ale sceny z czasu, gdy polscy piłkarze grali z Argentyną, zapiszą się w historii. Absurdalne sceny miały miejsce w 36. minucie meczu.

Jarosław Kaczyński

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

CZYTAJ DALEJ

Występy Polaków na mundialu w Katarze nie zwalniają nikogo z pracy i posłowie nie są wyjątkiem. Niemniej 30 listopada sala plenarną święciła pustkami. Niestety nawet ci politycy, którzy zaszczycili swoją obecnością salę sejmową, byli zajęci... piłką nożną.

Poseł oglądał mecz Polska-Argentyna w Sejmie

Kiedy Wojciech Szczęsny stanął naprzeciw Leo Messiego i bronił rzutu karnego podyktowanego przez sędziego, cała Polska wstrzymała oddech. Emocje udzieliły się nawet posłom.

W czwartek wieczorem na sali sejmowej doszło do absurdalnych scen. Poseł Michał Urbaniak wyszedł na mównicę i zadawał stronie rządzącej ważne pytania na temat specjalnego Funduszu Transformacji Śląska.

Zapis budzi ogromne kontrowersje, ale liczba posłów i posłanek gotowych na rozmowę na ten temat nie powaliła. Sala plenarna była praktycznie pusta, ale nie zabrakło... Wojciecha Szczęsnego.

Kiedy wybiła 36. minuta meczu posłowi Michałowi Urbaniakowi przerwało głośne "jaaaa!" z sali. Okrzyk posła to efekt obronienia przez Wojciecha Szczęsnego rzutu karnego. Reakcja miała miejsce także na mównicy sejmowej.

Poseł Konfederacji dopytywał z mównicy gola w meczu Polaków

- Był gol? - pytał poseł Michał Urbaniak. Siedzący z tyłu poseł z telefonem w ręku, który przerwał przemówienie, ujawnił wynik meczu Polska-Argentyna.

Siostra Wojciecha Szczęsnego zginęła w tragicznym wypadku

Siostra Wojciecha Szczęsnego miała tylko rok, gdy zginęła. Do wypadku doszło podczas spaceru z mamą

CZYTAJ DALEJ

- Nie! - powiedział polityk. - Gratulujemy Szczęsnemu - powiedział poseł Konfederacji i zdecydował się kontynuować wystąpienie na temat specjalnego Funduszu Transformacji Śląska.

Kontrowersje wokół nowego planu rządu

Dlaczego przepisy dyskutowane w czasie meczu Polaków są aż tak kontrowersyjne? Minister Olga Semeniuk-Patkowska wyjaśniała, że w skład Funduszu wejdzie prezes, wraz z trzy- lub czteroosobowy zarządem oraz siedmioosobową radą nadzorczą.

Rada Funduszu Transformacji Śląska ma zostać zasilona przez rząd. Dodatkowo pracować w niej mają także przedstawiciele zarządu województwa śląskiego oraz organizacji pracowniczych.

Jasne jest, że zarząd nie będzie pracował w imię idei. Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk-Patkowska wyjaśniła, że wynagrodzenie będzie wypłacane na podstawie tzw. ustawy kominowej.

Co to oznacza? Duże pieniądze. Te przepisy gwarantują prezesowi oraz zarządowi Funduszu Transformacji Śląska pensję w wysokości nawet 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska wraca na plan "Kobiety na krańcu świata". Gdzie pojedzie najpierw?

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Polska Policja

Wiadomości

Małżeństwo seniorów pojechało na poranną mszę. Nie żyją

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >
Raport Gońca ze Świata. Joe Biden i Xi Jinping

Wiadomości

Raport Gońca ze Świata. Chiński balon nad USA oraz sprawa F-16 dla Ukrainy

Czytaj więcej >