Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa > Policjantka usuwała symbole poparcia dla Ukrainy z terenu rosyjskiej szkoły. Jest komentarz KSP
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 04.03.2022 12:59

Policjantka usuwała symbole poparcia dla Ukrainy z terenu rosyjskiej szkoły. Jest komentarz KSP

Policjantka ściągała z ogrodzenia oznaki wsparcia dla Ukrainy
Facebook: Hanna Zawisza

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak funkcjonariuszka warszawskiej policji ściąga niebiesko-żółte wstążki z ogrodzenia należącego do internatu szkoły rosyjskiej w Warszawie. Jej zachowanie spotkało się z natychmiastową reakcją internautów, którzy byli oburzeni.

Do całego zajścia odniosła się już stołeczna policja, która za pośrednictwem Twittera opublikowała krótkie oświadczenie, w którym zapowiada „wszczęcie czynności wyjaśniających w tej sprawie”, samo zachowanie funkcjonariuszki określając jako „wielce niezrozumiałe i nieakceptowalne”.

Wojna w Ukrainie. Polscy funkcjonariusze wspierają naszych sąsiadów

Jak zapewnia warszawska policja, „od pierwszego dnia napaści na Ukrainę angażujemy tysiące policjantów w Warszawie i setki na terenie kraju w działania na rzecz bezpieczeństwa. Zabezpieczamy konwoje, zgromadzenia, obejmujemy opieką uchodźców".

W oświadczeniu dodano, iż "tysiące policjantów wspiera materialnie potrzebujących uchodźców, przyjmuje w domach i przesyła datki do Ukrainy. Dzisiaj nasze działania wybiegają zdecydowanie poza obszar bezpieczeństwa. Dzisiaj cała Polska działa razem i we wszystkich obszarach". Nagranie przedstawiające kontrowersyjne zachowanie funkcjonariuszki udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl