Goniec.pl
Andrzej Duda ujawnił treść nocnej rozmowy z Wołodomyrem Zełenskim

SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Andrzej Duda ujawnił treść nocnej rozmowy z Wołodomyrem Zełenskim

3 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Andrzej Duda w okolicach północy w nocy ze środy na czwartek ujawnił słowa, jakie usłyszał od Wołodomyra Zełenskiego. Prezydent Ukrainy nieustannie zaskakuje entuzjazmem dotyczących wyniku walk w czasie wojny w Ukrainie. - Andrzej, damy radę - usłyszał prezydent RP przez telefon.

Porsche, na które Cię stać! Sprawdź niesamowitą ofertę.

Prezydenci Ukrainy i Polski pozostają w ciągłym kontakcie. Andrzej Duda postanowił przekazać, jaki nastrój panował w Kijowie w nocy z 2 na 3 marca.

mon wojna w ukrainie armia sms

Pilne ostrzeżenie polskiego MON. Pokazują, na jakie wiadomości należy uważać

CZYTAJ DALEJ

Nocne przemówienie Wołodomyra Zełenskiego po raz kolejny udowodniło, że prezydent kraju nie tylko nie ma zamiaru poddać się Władimirowi Putinowi, ale przede wszystkim, że obywatele Ukrainy mają w swoim prezydencie pełne wsparcie.

Około północy Andrzej Duda zamieścił na Twitterze dwa wpisy. Oba dotyczyły prywatnej rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy. Różnił je jedynie język, gdyż jeden był po polsku, a drugi w języku angielskim.

Andrzej Duda rozmawiał z Wołodomyrem Zełenskim

- Andrzej, damy radę! Racja i sprawiedliwość są po naszej stronie - powiedział do Andrzeja Dudy prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski jednoznacznie zasugerował, że wygrana Ukrainy to tylko kwestia czasu.

Polityk w rozmowie z Andrzejem Dudą nie ukrywał, że nie ma wątpliwości, że to właśnie Ukraina i jej mieszkańcy, ale również kraje Zachodu łączące się w jednym froncie wyrażanym w sankcjach, są "po dobrej stronie historii".

- To oni mordują ludzi. My bronimy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i naszych domów! - dodał Wołodymyr Zełenski podczas rozmowy w nocy ze środy na czwartek, jaką odbyli prezydenci obu krajów.

Andrzej Duda jest gospodarzem Nadzwyczajnego Szczytu Dziewiątki Bukaresztańskiej NATO

"Powróciły demony wielkiej wojny". Andrzej Duda wzywa prezydentów wschodniej flanki NATO do stanowczych działań

CZYTAJ DALEJ

Treść krótkiej wymiany zdań Andrzej Duda ujawnił w nocnym wpisie. Relacja prezydenta RP pojawiła się w okolicy północy. Stanowisko polskiej głowy państwa jest jasne.

Jasny apel Andrzej Dudy w sprawie wojny w Ukrainie

Po przekazaniu słów, które prezydent Andrzej Duda usłyszał z ust przebywającego w Kijowie Wołodomyra Zełenskiego, padła deklaracja dotycząca tego, jaka postawa pomoże okupowanej Ukrainie oraz broniących ojczyzny obywateli.

- Bohaterscy Obrońcy Ukrainy potrzebują solidarności i wsparcia! - napisał Andrzej Duda. Wcześniej zapewnił, że Wołodymyr Zełenski deklamował swoje słowa "mocnym głosem".

Prezydent RP jest mocno zaangażowany w sprawy Ukrainy

To już kolejny wpis, gdzie widać, iż sytuacja, w jakiej znajduje się kraj Wołodomyra Zełenskiego, jest bliska polskiemu prezydentowi. Andrzej Duda już wcześniej kilkukrotnie wywierał presję, domagając się m.in. od wspólnoty Unii Europejskiej przyspieszenia ubiegania się Ukrainy o status kraju członkowskiego.

- Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Status kandydata powinien być udzielony natychmiast. To się Ukrainie należy - czytamy we wpisie Andrzeja Dudy z 26 lutego.

Domena publiczna & Ministerstwo Obrony Ukrainy

Wojna w Ukrainie. Uciekający Rosjanie zostawili za sobą tajne dokumenty. Ujawniono ich treść

Ukraińskie służby odnalazły tajne dokumenty rosyjskich żołnierzy.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Wiadomości

Brazylia: Skarpa osunęła się na drogę. Nie żyją co najmniej dwie osoby, około 30 jest zaginionych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Karczemna awantura w Sejmie. Błaszczak uciszył marszałek i uderzył w opozycję

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Pociąg uderzył w autobus. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jiang Zemin. Były prezydent Chin odszedł w wieku 96 lat

Czytaj więcej >
"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone"

Wiadomości

"Polskie bezpieczeństwo jest zagrożone". Generał ocenił propozycję polskiego MON

Czytaj więcej >

Wiadomości

Strzały na ulicach Wałbrzycha. Agresorzy biegali w centrum z tasakiem i atrapą broni

Czytaj więcej >