Goniec.pl
policja-szuka-mezczyzny

materiały policyjne

Policja apeluje o pomoc. Szuka mężczyzny ze zdjęcia

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję poszukiwany jest napastnik, który pobił młodego mężczyznę na wrocławskiej Wyspie Słodowej. Relacja służb mundurowych sugeruje, że byłą to napaść na tle homofobicznym. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala karetką. Na szczęście jego zdrowiu obecnie nic nie zagraża.

W sobotę 12 czerwca policja przekazała wiadomości o rozpoczęciu poszukiwań napastnika, który wraz z grupą agresorów zaatakował młodego mężczyznę. Pod koniec maja do makabrycznego zdarzenia na wrocławskiej Wyspie Słodowej. Homofobiczny kontekst pobicia ofiary w województwie dolnośląskim.

Z relacji przekazanej przez policję z województwa dolnośląskiego wynika, że na wrocławskiej Wyspie Słodowej grupa osób zaczepiła poszkodowanego. Jednej z agresorów uznał, że ofiara „wygląda pedalsko”, po czym dopuściła się ataku na mężczyznę, który został później przetransportowany karetką do szpitala.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wrocławska policja otrzymała zawiadomienie o napaści

Jak przekazała wrocławska policja, do zdarzenia na Wyspie Słodowej doszło w środę 26 maja. Wówczas poszkodowany został zaproszony do grupy nieznanych osób, która nie miała przyjaznych zamiarów.

W pewnym momencie młody mężczyzna chciał oddalić się od grupy. Wtedy agresorzy zatrzymali poszkodowanego. Jeden z nich zaatakował ofiarę, stosując przemoc fizyczną.

P1073036(2)

Od 1 lipca nowy obowiązek dla Polaków. Niedopełnienie grozi karą nawet do 5 tysięcy złotych

CZYTAJ DALEJ

Podczas napaści poszkodowany otrzymał silne ciosy i odniósł poważne obrażenia. Po zdarzeniu zawiadomił pogotowie ratunkowe i został przetransportowany przez medyków do szpitala.

W jednostce medycznej lekarze odnotowali złamany nos oraz pęknięty łuk brwiowy mężczyzny. Następnie ofiara skierowała się na komisariat położony na terenie Wrocławia.

Policja poszukuje agresora

Podczas przesłuchania poszkodowany przekazał policjantom stacjonującym na komisariacie Wrocław Ołbin wszelkie szczegóły dotyczące dramatycznego zdarzenia.

Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez „Gazetę Wyborczą” w trakcie śledztwa funkcjonariusze dopuścili się haniebnych czynności. Służby mundurowe miały zasugerować młodemu mężczyźnie, by nie szukał sprawców i w przyszłości unikał sytuacji konfliktowych.

Wreszcie jednak policja przyjęła zgłoszenie. Jak przekazała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu „Policjanci skontrolowali pobliski teren w poszukiwaniu sprawcy zdarzenia, sporządzili stosowną dokumentację, a także później zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu”.

Śledczy uzyskali dostęp do zapisów z monitoringu. Pracując nad sprawą, udostępnili wizerunek podejrzanego o dokonanie pobicia. Policja zaapelowała do wszystkich osób, które mogą pomóc w ujęciu sprawcy są proszeni o kontakt z komisariatem Policji Wrocław-Ołbin, lub pod numerem telefonu 47 87 143 06.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna

  • Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska

  • Episkopat wydał komunikat dot. obowiązkowej religii lub etyki w szkołach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >