Goniec.pl
Wakacje

Piotr Molecki/East News

Wakacje będą skrócone? Wiceminister postawił sprawę jasno, nie ma pola na domysły

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Wiele osób zastanawiało się, czy tegoroczne wakacje zostaną skrócone ze względu na ciągłe zawirowania z nauką zdalną. Z odpowiedzią pospieszył wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, który swoją wypowiedzią w „Kwadransie politycznym” rozwiał wszelkie wątpliwości.

Zbliżający się wielkimi krokami do końca bieżący rok szkolny na pewno zapadnie na długo w pamięci uczniów i rodziców. Większość tegorocznych zajęć odbyła się w formule zdalnej, a eksperci podkreślają, że straty, jakie poniosły dzieci, będą nie do nadrobienia.

W debacie publicznej coraz częściej zaczęły pojawiać się pytania odnośnie do tego, czy w celu chociaż częściowego nadrobienia zaległości rok szkolny powinien zostać wydłużony. Okazuje się, że Ministerstwo Edukacji i Nauki ani myśli wprowadzać takie rozwiązanie.

Wiceminister Tomasz Rzymkowski dał na antenie TVP1 jasno do zrozumienia, że wakacje nie zostaną skrócone. Resort obecnie nie widzi takiej możliwości, aby wypoczynek dzieci nie zaczął się zgodnie z planem, czyli 25 czerwca.

- Nie chcemy dzieciom zabierać wakacji, ani ich rodzicom czy nauczycielom. Wakacje rozpoczynają się 25 czerwca i 1 września, miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód, rozpocznie się rok szkolny. Nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego - powiedział w programie „Kwadrans polityczny”.

Andrzej Kosmala

Andrzej Kosmala przekazał wiadomość w środku nocy. Napisał kontrowersyjne słowa

CZYTAJ DALEJ

Jak więc rząd planuje nadrobić ewidentne braki w edukacji, które powstały na przestrzeni obecnego roku szkolnego? Wiceminister zapowiedział wprowadzenie dodatkowych godzin w dziedzinach, w których stwierdzono największe braki.

Nie wiadomo, co konkretnie to oznacza i w jakiej formie miałyby być przeprowadzone dodatkowe zajęcia. Otrzymaliśmy jednak informację, że duży nacisk zostanie położony na uczniów szkół ponadpodstawowych, aby usprawnić ich przygotowania do egzaminów na studia.

Od września szczepienia w szkołach

Wiceminister przy okazji poruszył również temat programu szczepień, który od września zawita do polskich szkół. Tutaj odpowiedzialność za sprawne przeprowadzenie tego procesu leży po stronie samorządów.

Przypominamy, że obecnie w Polsce dopuszczalne jest szczepienie nastolatków począwszy od 12 roku życia. W tym celu ich rodzice mogą dokonać rejestracji przez swoje Internetowe Konto Pacjenta.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta.pl, Gov.pl, TVP1

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >