Goniec.pl
KMP Łódź

KMP Łódź

Rodzice znaleźli nagie zdjęcia 12-letniej córki. Rozmawiała i spotykała się z dorosłym mężczyzną

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Rodzicie 12-latki od jakiegoś czasu byli zaniepokojeni zachowaniem córki. Pewnego dnia odkryli na komputerze jej nagie zdjęcia. Wszystko wskazywało na to, że wysyłała je komuś przez internet. Opiekunowie zawiadomili policję z Komisariatu Komendy Mi

Na komisariat policji w Łodzi zgłosili się zaniepokojeni rodzice 12-letniej dziewczyny. Poinformowali, że ich córka od jakiegoś czasu kontaktowała się przez internet z nieznajomym. Wszystko wskazuje na to, że był to dorosły mężczyzna.

12-latka kontaktowała się z dorosłym mężczyzną

Sytuacja miała trwać od lipca ubiegłego roku, a dziewczyna podobno spotkała się z nieznajomy w realnym świecie. Rodzicie przekazali funkcjonariuszom szczegóły zajścia. Od dłuższego czasu obserwowali zmiany w zachowania swojego dziecka.

Dziewczynka miała stawać się coraz bardziej nieobecna - była apatyczna, nie mogli do niej dotrzeć. Całe dni spędzała przed komputerem lub z telefonem w ręce. Pewnego dnia rodzice zauważyli na komputerze jej nagie zdjęcia. Uważali, że wysłała jest do nieznajomego.

Śledztwo przyniosło efekt

Sprawa natychmiast trafiła do kryminalnych, którzy rozpoczęli poszukiwana niezidentyfikowanego mężczyzny, który miał korespondować z dzieckiem. Śledczy bardzo skrupulatnie zbierali dowody i sprawdzali każdą informację oraz podejrzane zachowanie w sieci.

Ich praca przyniosła oczekiwane skutki. Okazało się, że wpadli na trop 38-letniego mężczyzny, który był mieszkańcem Łodzi. Podjęte działania okazały się niezwykle wydajne i trafne - mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo.

38-latek trafił do aresztu

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli komputer, który zabezpieczyli i który zostanie teraz poddany analizie specjalistów. Zatrzymany 38-latek usłyszał zarzut seksualnego wykorzystywania małoletniej. Grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany na trzy miesiące.

W związku z tą sprawą policjanci przypominają rodzicom, by uważali. Muszą być świadomi, że dzieci, tak samo, jak dorośli spędzają mnóstwo czasu w internecie. Szczególnie teraz, podczas pandemii, gdy jest to tak naprawdę jedyne okno na świat.

Przestępcy na różny sposób próbują wykorzystać łatwowierność i nieświadomość młodych ludzi, w tym dzieci. Funkcjonariusze zwracają uwagę na to, że warto wytłumaczyć młodym członkom rodziny, że osoba w sieci nie musi być tym, za kogo się podaje. 

Artykuły polecane przez redakcję portalu Goniec.pl:

  • Polska żona arabskiego szejka. Kobieta wyjawia szczegóły o życiu w Dubaju

  • Rodzice zainstalowali kamerę w pokoju dziecka. Rano dokonali niepokojącego odkrycia

  • Lech Wałęsa opłakuje przyjaciela. Ogromna żałoba w rodzinie byłego prezydenta

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >