Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Pogoda zaskoczy Polaków. W weekend nagła zmiana
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 16.02.2024 19:05

Pogoda zaskoczy Polaków. W weekend nagła zmiana

śnieg ulica chodnik mapa pogoda
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News,

Meteorolodzy mają nie najlepszą informację. W ostatnich dniach mogliśmy cieszyć się słońcem i wysokimi, jak na luty, temperaturami. Już w weekend należy spodziewać się mniej przyjemnej pogody. Do Polski wróci deszczowa aura, nie zabraknie także śniegu. Pierwsze oznaki zmiany pogody zobaczymy już w nocy z soboty na niedzielę. W niektórych miejscach może być wyjątkowo ślisko.

Pogoda w piątek

Piątek w wielu regionach kraju to prawdziwa anomalia pogodowa. Na Dolnym Śląsku temperatury osiągnęły lokalne nawet 17 stopni Celsjusza. Niestety, jutro nie możemy liczyć na tak sprzyjające warunki. Weekend będzie zdecydowanie mniej przyjemny. Pierwsze oznaki zmiany pogody zauważymy już w nocy z soboty na niedzielę.

Seniorzy powinni uważać. Można stracić część emerytury, chodzi o limity

Prognoza pogody na weekend

W ostatnich dniach tego tygodnia wciąż będziemy mogli zaobserwować wyższe temperatury, jednak towarzyszyć nam będzie także deszcz. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej twierdzą, że na większą ilość promieni słonecznych możemy liczyć jedynie na południu. W pozostałych częściach kraju przeważać będą chmury. W sobotę może wiać także porywisty wiatr, który w północnej części kraju osiągnie w porywach prędkość do 60 km/h. Termometry wskażą od 7-8 st. C na wschodzie, północy i południu kraju, do 10-12 st. C na zachodzie.

Nadchodzi zmiana w pogodzie. W nocy zrobi się niebezpiecznie

Już tego samego dnia w nocy należy się spodziewać nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych warunków pogodowych. Przelotnie wystąpi deszcz, miejscami deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach również śnieg. Nocą na drogach może zrobić się wyjątkowo ślisko. Groźnych warunków należy spodziewać się przede wszystkim na północnym wschodzie, gdzie mrozy sięgną -3 st. C, a także w centrum kraju, gdzie temperatura utrzymywać się będzie w okolicach zera.

W niedzielę pogoda się pogorszy. Odczujemy ochłodzenie, wraz z nasilonymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem (przeważnie we wschodniej i południowej części Polski). Podczas jazdy w godzinach porannych należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ wciąż może być ślisko. Temperatura w ciągu dnia osiągnie 4-6 st. C na wschodzie, północy i południu kraju. Najcieplej będzie na zachodzie. Tam termometry wskażą do 7-9 st. C. Meteorolodzy zapowiadają słaby i umiarkowany wiatr, na północy okresami porywisty.

Źródło: interia.pl