Woda osiadająca na wewnętrznej stronie okien i zaparowane szyby to nieodłączny element sezonu jesienno-zimowego. Przez wiele osób uważane są za prawdziwą zmorę. Lepiej czym prędzej się z nimi uporać – taki widok na oknach może świadczyć o niekorzystnym dla naszego zdrowia zjawisku, a do rozwiązania problemu wystarczy jeden prosty trik. Dzięki niemu szyby będą krystaliczne czyste przez całą zimę.
Najnowsza prognoza pogody dla Polski nie pozostawia żadnych złudzeń – w najbliższych dniach czeka nas spore ochłodzenie. Do kraju dotarło już zimne powietrze, które spowoduje, że temperatura spadnie do dawno nie widzianych wskazań. Już najbliższej nocy będą miejsca, gdzie odczujemy nawet dwucyfrowy mróz.
Synoptycy przedstawili pierwsze, długoterminowe prognozy pogody na zimę. Jak się okazuje, nadchodzące miesiące mają zaskoczyć nietypowymi, jak na tę porę roku, temperaturami. Czy w święta zobaczymy wymarzony, biały puch? Najnowsze informacje w tej sprawie nie pozostawiają żadnych złudzeń.
Nadchodzi potężny zwrot w pogodzie. Nad wschodnie obszary Europy właśnie zmierza kilkudziesięciostopniowe ochłodzenie i potężne zamiecie śnieżne. Zima objawi się znacznymi mrozami m.in. w Białorusi i w Ukrainie. Czy mrozy i śnieżyce płynące znad Syberii dotkną Polski? Kolejna zmiana ma nadejść już w drugiej połowie listopada, niewykluczony jest nawet dwucyfrowy mróz.
Nadchodzą przymrozki, a to bardzo zły znak dla kierowców, bowiem ujemne temperatury wiążą się z lodem, który pojawi się na szybach samochodów. Klasyczne “skrobanie” to z kolei sposób, który bywa bardzo czasochłonny. Jak zatem radzić sobie w sytuacji, kiedy szyby w aucie zamarzną? Są na to domowe triki.
Amerykańscy synoptycy nie mają już wątpliwości co do tego, że najbliższe cztery miesiące w Europie i w Polsce przyniosą niespotykane do niedawna pomiary. Okazuje się, że w tym roku na prawdziwą zimę nie mamy co liczyć. Nadchodzące miesiące mają zaskoczyć nietypowymi, jak na tę porę roku, temperaturami. Wyjątek stanowić ma jedynie listopad.
Mieszkańcy większości regionów kraju mogą obecnie doświadczyć prawdziwej złotej jesieni, jednak wszystko wskazuje na to, że już niedługo wszyscy doświadczymy zimowej aury. Jak się okazuje, zwrot w pogodzie ma nadejść szybciej, niż nam się wydawało. Słońce i temperatury powyżej 15 st. C szybko zastąpią mrozy i opady śniegu. Kiedy do Polski zawita zima?
Polaków czeka spore zaskoczenie – zima przyjdzie do nas zdecydowanie wcześniej, niż się spodziewaliśmy. Pierwszych opadów śniegu i mrozu możemy spodziewać się jeszcze przed 1 grudnia, czyli meteorologicznym początkiem zimy. Oto, co przewidują synoptycy na najbliższe tygodnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej udostępnił najnowsze prognozy.
Już niedługo mieszkańcy blisko 70 państw na całym świecie przestawią swoje zegarki z czasu letniego na zimowy. Tych, którzy wyczekują “dłuższego snu”, czeka miła niespodzianka – nadchodzi zmiana czasu. Kiedy będziemy musieli przestawić wskazówki z godziny 3 na 2? Nie wszyscy wiedzą, że zmiana czasu ma realny wpływ na nasze zdrowie.
Mimo, że do kalendarzowej zimy wciąż jeszcze nam daleko, od synoptyków napływają kolejne informacje na temat tego, jaka będzie tegoroczna zima. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej właśnie przedstawił eksperymentalną prognozę długoterminową na grudzień, styczeń i luty. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas spore zaskoczenie.
Temperatury za oknem są coraz niższe. Z tego powodu wielu Polaków zastanawia się, kiedy można spodziewać się pierwszych opadów śniegu. Okazuje się jednak, że przyjdzie na nie nieco poczekać. Najnowsze prognozy wskazują, że zima wcale nie uderzy tak szybko.
Listopad 2024 zapowiada się jako miesiąc pełen dynamicznych zmian w pogodzie. Choć kalendarz wciąż wskazuje na jesień, synoptycy zapowiadają, że zimowe akcenty pojawią się znacznie szybciej, niż się tego spodziewaliśmy. Eksperci prognozują zarówno pierwszy śnieg na nizinach, jak i możliwe dwucyfrowe mrozy, co może zaskoczyć wielu Polaków.
Z każdym nadchodzącym sezonem grzewczym wielu Polaków z niepokojem spogląda na swoje portfele, obawiając się rosnących rachunków. W obliczu zmian pogodowych i coraz chłodniejszych dni ogrzewanie staje się priorytetem, ale jednocześnie może mocno nadwyrężyć domowy budżet. Okazuje się jednak, że wiele problemów związanych z wysokimi kosztami wynika z prostych błędów, które łatwo naprawić. Oto kilka praktycznych porad, jak efektywnie ogrzewać dom i jednocześnie oszczędzać na rachunkach.
W połowie miesiąca Polskę czeka diametralna zmiana pogody. Wszystko za sprawą wyżu Werner, który przejmie meteorologiczne stery i doprowadzi do gwałtownego wzrostu temperatur. Prognozy wskazują na to, że już niedługo termometry wskażą nawet 18 st. C w niektórych regionach kraju, zacznie się już we wtorek.
Choć do kalendarzowej zimy jeszcze sporo czasu, to już pojawiają się pierwsze prognozy na okres od listopada do lutego. O taką pokusił się właśnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który szczegółowo przedstawił, jakie zawirowania pogodowe mogą nas spotkać w ciągu najbliższych czterech miesięcy.
Choć do zimy pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, to z pewnością wielu uczniów myśli już o śnieżnym wypoczynku. Okazuje się jednak, że ferie w 2025 roku mogą być lekkim zaskoczeniem, bowiem rozpoczną się później niż zazwyczaj. Kiedy dokładnie? Sprawdźcie terminy dla wszystkich województw.
Za nami początek astronomicznej jesieni, a niektórzy już wybiegają myślami do świąt Bożego Narodzenia. Naprzeciw wychodzą im synoptycy, którzy przygotowali pierwsze prognozy długoterminowe na grudzień. Przewidywania Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą zaskoczyć. Czy święta będą białe?
Zdecydowanie chłodniejsza aura dotarła już do Polski. Arktyczne powietrze, jakie napłynęło w ostatnich dniach do naszego kraju, przyniosło ze sobą znaczne ochłodzenie i spadek temperatur. Synoptycy prognozują już nocne i poranne przymrozki. Termometry wskazały w ostatnich godzinach nawet -4 stopnie Celsjusza. Takie będą najbliższe dni.
Jesień od kilku dni już na dobre zagościła za naszymi oknami. W związku z tym faktem niebawem rozpoczniemy okres grzewczy. Jak się do niego odpowiednio przygotować? Przede wszystkim, należy odpowietrzyć kaloryfery, by pozwoliły na poprawne działanie ogrzewania w naszym domu. Oto jak należy to zrobić.
Wygląda na to, że zima zbliża się wielkimi krokami. Podczas, kiedy w wielu regionach kraju wciąż pojawiają się ostrzeżenia o ulewnym deszczu, istnieją miejsca, gdzie spadł już pierwszy śnieg. Pokrywa ma już powyżej 10 centymetrów.
Pogoda w Polsce zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze w miniony weekend termometry w wielu regionach kraju wskazywały znacznie powyżej 25 stopni. Zaledwie 4 dni później pojawił się już pierwszy śnieg. W sieci opublikowano nagranie. Czy to zapowiedź nadejścia znacznie chłodniejszej aury?
Mimo iż lato i wakacje skończyły się w Polsce zaledwie kilkanaście dni temu, to synoptycy już prognozują, jakiej zimy możemy spodziewać się tym roku. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazali najnowszą prognozę eksperymentalną na najbliższe miesiące jesienno-zimowe. Pogoda zaskoczy Polaków.
Początek września przyzwyczaił nas do niesamowitych upałów. Okazuje się, że już za moment będziemy musieli zamienić sukienki i topy na kurtki, bowiem w najbliższą środę pogoda może nas poważnie rozczarować, a za oknem pojawi się śnieg.
Przed nami prawdziwy wachlarz różnych obliczy pogody. Zanim jednak zrobi się cieplej i przyjemniej, czeka nas kolejna fala przymrozków. Zalegający nad Europą antycyklon Markus przyniesie z jednej strony więcej słońca, z drugiej zaś potężną porcję zimnego powietrza. Już w nocy z wtorku na środę znajdą się regiony, w których spadnie śnieg i chwyci mróz. Rankiem z kolei powitają nas ograniczające widzialność mgły.
Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest najlepszą wiadomością dla osób, które liczyły na rozkwit wiosny. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i przypomni o sobie już w nocy z niedzieli (17.03) na poniedziałek (18.03). Lepiej wyciągnąć rękawiczki i przygotować się na opady śniegu.
Przyjemne temperatury nie pozostaną z nami na długo, już wkrótce powrócą mrozy i opady śniegu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wydanie ostrzeżeń dla praktycznie całego kraju, wszystko przez przymrozki i oblodzenie. Wskazania na termometrze spadną do minus -6°C. “Pogodowy rollercoaster” rozpocznie się już w nocy z niedzieli na poniedziałek.
Luty zakończył się wyjątkowo ciepłymi temperaturami. Wszystko wskazuje jednak na to, że przynajmniej początek marca wiązać się będzie ze znacznym ochłodzeniem. W nocy ze środy na czwartek będzie można zaobserwować ostry spadek temperatur. W następnych tygodniach ma być jeszcze gorzej.
W ostatnich dniach pogoda wyjątkowo nas rozpieszczała - słońce i dodatnie temperatury były wręcz zaskakujące, biorąc pod uwagę, że marzec dopiero co się zaczął. Czy ta słoneczna aura zwiastuje przyjście wiosny? Okazuje się, że nie powinniśmy jeszcze chować ciepłych kurtek i czapek.