Goniec.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News; KPP Ropczyce

Podczas prac kanalizacyjnych dokonali porażającego odkrycia. Na miejscu zaroiło się od służb

20 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prace kanalizacyjne zamieniły się w prawdziwy horror. Po rozkopaniu ziemi pracownicy zamarli, gdyż ich oczom ukazały się ludzkie kości. Natychmiast zadzwonili po policję. Prawda na temat pozostałości po zwłokach okazała się tragiczna.

Robili kanalizację, a znaleźli ludzkie kości

Policjanci z Ropczyc na Podkarpaciu poinformowali o niecodziennej interwencji, do jakiej wezwani zostali w zeszłym tygodniu. Ani osoby prowadzące prace kanalizacyjne, ani policjanci nie mogli spodziewać się, że jeden dzień z ich pracy stanie się gotowym scenariuszem do filmu grozy.

W Nockowej w powiecie ropczycko-sędziszowskim w woj. podkarpackim na jednej z posesji znaleziono ludzki szkielet. Standardowe prace ziemne w kilka chwil zmieniły się w miejsce, gdzie wezwano specjalistów, a teren odgrodzono, tak by nikt nie oglądał zakopanych przed laty kości.

paczkomat

Poszedł do paczkomatu i nie mógł uwierzyć, w to, co widzi. Od razu chwycił za telefon

CZYTAJ DALEJ

Natychmiast wyłączyli maszyny i wezwali policję

Nie tylko mieszkańcy Nockowej żyją makabrycznym odkryciem dokonanym w czasie prac kanalizacyjnych. - Podczas prac na jednej z posesji operator koparki na głębokości kilkudziesięciu centymetrów odkopał ludzkie kości - przekazała Policja Podkarpacka w specjalnym komunikacie.

Kiedy w ziemi pokazały się pierwsze kości, robotnicy natychmiast wyłączyli maszyny i chwycili za telefon. Wezwali policję. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce potwierdzili, że w dole widać kości człowieka. Zagadkowa sprawa zaczęła przypominać sceny z horroru. Niespodziewanie okazało się, że jedna z seniorek umie wyjaśnić tę sprawę. Prawda o tym, kim jest zmarły i dlaczego zginął, została zapomniana przez historię.

Seniorka podzieliła się niewiarygodną historią, widziała śmierć mężczyzny

Miejsce, gdzie ujawniono ludzkie szczątki, znajdowało się na prywatnej posesji. Seniorka, która tam mieszkała, podeszła do policjantów i podzieliła się wiedzą na temat prawdopodobnego powodu, dla których ktoś spoczął w tym miejscu. 

kanalizacja-zwloki-kosci-smierc-cialo-policja.jpg
Kości zakopane były pod ziemią. Fot.: KPP Ropczyce

- Starsza kobieta, będąc dzieckiem, była świadkiem, jak rosyjski żołnierz zastrzelił młodego polskiego żołnierza - przekazała policja z Ropczyc. Seniorka poinformowała, że do tego dramatycznego zdarzenia doszło w czasie II wojny światowej na jej podwórku. 

- Pomimo że o tym fakcie zostały powiadomione ówczesne władze lokalne, nikt nie zabrał ciała żołnierza, dlatego tez pochówku na tej posesji dokonał jej ojciec - wyjaśniła starsza pani, a policjanci nie mieli powodów, by podważać jej wersję. 

Żołnierz Wojska Polskiego po latach zostanie pochowany w godnym miejscu. Wcześniej kości poddane zostaną specjalistycznym badaniom. O całej sytuacji dowiedział się już Instytut Pamięci Narodowej. - Być może, uzyskane informacje pozwolą odtworzyć dokładne okoliczności śmierci żołnierza i ustalić jego tożsamość - dywaguje policja, która brała udział w całej akcji.

pogodynka

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć

CZYTAJ DALEJ
Robert Lewandowski zmienił oblicze meczu FC Barcelona kontra real Madryt

Robert Lewandowski zmienił oblicze El Classico. Wystarczyło jedno dotknięcie, fani w euforii

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezydent i premier chcą unijnej komisji ds. rosyjskich wpływów. "Nie ma się czego bać"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Abp Wiktor Skworc prosi wiernych o wybaczenie. W przeszłości tuszował pedofilię
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Kamiński ogłosił nowe sankcje na Białoruś. To odpowiedź na wyrok ws. Poczobuta
Czytaj więcej >

Wiadomości

Pożar autokaru na autostradzie A4. Nastolatkowie jechali na wycieczkę, pojazd spłonął doszczętnie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Samochód niemal wjechał w wózek na pasach dla pieszych. Było o krok od tragedii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donad Tusk zareagował na decyzję Andrzeja Dudy. Przedstawił prezydentowi propozycję
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]