Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > PO składa skargę na TVP Info. "Dziś Goebbels biłby im brawo"
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 15.01.2023 17:39

PO składa skargę na TVP Info. "Dziś Goebbels biłby im brawo"

Donald Tusk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Poseł PO Cezary Tomczyk zapowiada złożenie skargi do KRRiT w sprawie materiału, który pojawił się na antenie TVP Info. W opinii polityka, dziennikarze państwowej stacji dopuścili się daleko idącej manipulacji. W wyniku dokonanego montażu lider PO, zamiast rzeczywistego negatywnego stosunku jaki wyrażał do stacji, zachwalał ich "profesjonalizm".

PO składa skargę do KRRiT po materiale TVP Info

- Składam skargę do KRRiTV - napisał w mediach społecznościowych poseł PO, Cezary Tomczyk. Działanie polityka związane jest z manipulacją, jakiej jego zdaniem dopuściła się stacja TVP Info.

Widzowie państwowej stacji mogli bowiem zobaczyć na jej antenie postać Donalda Tuska, który z niezwykle poważną miną zachwala "profesjonalizm" TVP Info oraz wszystkich ludzi, którzy odpowiadają za jej "sukces".

Rzecz jednak w tym, iż słowa te były odpowiedzią lidera PO, na pytanie dotyczące mowy nienawiści oraz niezwykle ostrego względem jego osoby języka, jaki uprawiają dziennikarze mediów publicznych.

- Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna jak jest dzisiaj. Tylko profesja jaką się zajmuje, jest niszczeniem na zlecenie władzy przeciwników politycznych tej władzy i robią to perfekcyjnie. Są tak profesjonalni, że tylko pozazdrościć - mówił podczas swojej wizyty w Trójmieście Donald Tusk.

Na materiale stacji można natomiast zauważyć lidera PO, który wymawia jedynie słowa związane z "profesjonalizmem", zaś chwilę później ukazuje się logo stacji i głos lektora zapewniającego widzów, iż wiedzą więcej.

Cezary Tomczyk kontra Samuel Pereira

Trudno stwierdzić, kto w całym sporze rzeczywiście wie więcej, niemniej, niezwykle oburzeni tą sprawą politycy PO, wyrazili swoją jawną dezaprobatę dla uprawiania takiej manipulacji.

- Donald Tusk chwali TVP? Zobaczcie jak TVP zmanipulowała słowa Szefa Platformy Obywatelskiej. Dziś Goebbels biłby im brawo. Składam skargę do KRRiTV, a Wy zobaczcie sami, jak rodzi się kłamstwo i manipulacja w TVP - napisał na Twitterze poseł PO Cezary Tomczyk, zamieszczając nagranie z własnym komentarzem.

Niedługo potem, na wpis polityka PO zareagował szef portalu tvp.info.pl, Samuel Pereira, który podważył wiarygodność Donalda Tuska, zamieszczając zbitkę nagrań świadczących jakoby lider PO sam miał uprawiać mowę nienawiści.

- Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał Pan prawo nie ogarnąć, ale proszę powiedzieć: poniższe nagranie też jest wyjęte z kontekstu, czy po prostu wasz przewodniczący to cynik i hipokryta, który liczy na amnezję wyborców? - pytał Samuel Pereira.

Niezależnie od przyjętej interpretacji, użycie wypowiedzi Donalda Tuska, który mówi o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w kontekście mowy nienawiści i zamieszczenie jej fragmentów zachęcających do oglądania TVP Info winno budzić szereg wątpliwości.

Nie minęła jeszcze połowa pierwszego miesiąca roku, a w debacie publicznej już dwa razy pojawiło się nazwisko człowieka, odpowiedzialnego za jedne z najbardziej ohydnych materiałów propagandowych w dziejach. Nie tak dawno w felietonie transmitowanym na antenie telewizji Trwam, Antoni Macierewicz powoływał się na Josepha Goebbelsa w kontekście propagandy, którą jego zdaniem uprawiają politycy opozycji wraz z TVN-em. Aż strach pomyśleć jakie słowa będą padały bliżej jesiennych wyborów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/CezaryTomczyk/Samuel Pereira/wydarzenia.interia.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!