Goniec.pl
lody koral można wygrać.

Fot. YouTube Świat Gwiazd

Opakowanie po lodach Ekipy Friza może być warte fortunę

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Lody Koral już dawno nie cieszyły się taką popularnością. Wszystko za sprawą idola młodych widzów YouTube'a – Friza. Twórca internetowy ruszył ze specjalną linią mrożonych słodkości. Producent przyznaje z zaskoczeniem, że zaintere

Choć do lata jeszcze daleko, a aura pogodowa wiosny jak dotąd nie rozpieszcza, to jednak lody koral cieszą się niespodziewanym zainteresowaniem. To sprawa akcji, którą rozpoczął jeden z najpopularniejszych wśród młodych widzów YouTube’a twórca. Friz ruszył z własną linią mrożonych przysmaków.

Pod wrażeniem są nie tylko rodzice, ale nawet dyrektor marketingu undefinedfirmy produkującej lody Koral. Dzieci chodzą od sklepu do sklepu, szukając ostatnich sztuk specjalnych produktów. Okazuje się, że opakowania po przysmakach są już warte fortunę, co pokazują aukcje na Allegro.

Skąd nagły skok popularności lodów Koral?

Producent lodów Koral prawdopodobnie obecnie nie posiada się ze szczęścia. Nic dziwnego, skoro współpracę z nim nawiązał Friz – idol młodych widzów YouTube’a. Twórca internetowy ma ponad 4 miliony subskrybentów na jednej z największych platform.

Trudno znaleźć nagrania Friza, które mają mniej, niż 2 miliony wyświetleń. Jak można się domyśleć, czegokolwiek nie zareklamowałby twórca internetowy – mogłyby być to nie tylko lody, ale także soki, żelki czy opony – zaraz znalazłoby się to w posiadaniu jego fanów.

Friz postawił jednak na lody, które zaczął produkować z marką Koral. Szybko okazało się, że mrożone słodkości z napisem „Ekipa” stały się prawdziwym hitem na rynku. Skali promocji nie przewidział nawet producent.

Piotr Gąsowski z firmy Koral na łamach portalu money.pl przyznał, że konieczne okazało się uruchomienie dodatkowej linii, ponieważ produkty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Sprzedaż wzrosła o 300 procent, jak twierdzi dyrektor marketingu.

Przedstawiciel firmy podkreślił, że żadna z nowości oferowanych przez firmę, która liczy sobie ponad 40 lat, nie sprzedawała się tak dynamicznie. Nieprzewidziany popyt stawia przed marką nowe wyzwania. Produkty zamawiają zarówno duże sieci handlowe, jak i sklepy osiedlowe.

Z relacji Piotra Gąsowskiego wynika, że firma zrobi wszystko, by dostarczyć jak najwięcej sztuk lodów. Koral dostaje już zamówienia z miesięcznym wyprzedzeniem.

Opakowanie lodów Koral warte ponad 200 tysięcy złotych

Nie jest to jedyna sensacja związana z nową linią lodów Koral. Na Allegro pojawiły się szokujące aukcje, na których użytkownicy wystawiają na sprzedaż opakowania po mrożonych słodkościach. Oczekują fortuny.

Właściciele opakowań postanowili zarobić na popularności Friza i linii jego lodów. Możemy znaleźć oferty kupna za ponad 200 tysięcy złotych. Aukcje mogą budzić niemałe wątpliwości zwłaszcza, że produkty na sklepowych półkach kosztują 2 złote.

[EMBED-488]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje kultowa dziennikarka TVP Blanka Danilewicz

  • Minister zdrowia ogłosił zmiany w obostrzeniach

  • Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >