Goniec.pl
szpital: kardynał Nycz

Piotr Molecki/East News

Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital, do którego trafił po tym, jak zasłabł podczas mszy odprawianej w Wielki Czwartek. Dobre wieści przekazał rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Kardynał Kazimierz Nycz przebywał w szpitalu po tym, jak zasłabł na mszy odprawianej z okazji Wielkiego Czwartku. Wielu wiernych martwiło się stanem jego zdrowia. Wygląda na to, że teraz mogą już nieco odetchnąć, bowiem duchowny opuścił szpital. 

Kardynał Nycz wyszedł ze szpitala. Walka o powrót do zdrowia będzie jednak trwała

Chociaż Kardynał Kazimierz Nycz wyszedł już ze szpitala, wkrótce trafi jednak do specjalistycznego środka, aby przejść przez rehabilitację, która miejmy nadzieję, pozwoli wrócić mu do pełni sił. Jego stan jest już jednak znacznie lepszy niż wtedy, gdy zasłabł podczas mszy odprawianej na Wielki Czwartek. 

Ksiądz Przemysław Śliwiński, który pełni funkcję rzecznika prasowego Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej, opublikował oficjalne oświadczenie w sprawie. Dziękuje w nim personelowi medycznemu, że świetnie zajął się kardynałem, gdy był w potrzebie. 

- Kard. Kazimierz Nycz opuścił Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków - napisał ksiądz Przemysław Śliwiński

- Składamy podziękowania wszystkim lekarzom i całemu personelowi szpitala przy ul. Wołoskiej za opiekę medyczną nad metropolitą warszawskim podczas całego procesu leczenia, okazane wsparcie i profesjonalizm - dodał.

Przypominamy, że kardynał Kazimierz Nycz trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA po tym, jak zasłabł w czasie odprawiania mszy św. krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Badania przeprowadzone niedługo później wykazały, że duchowny przeszedł przez udar niedokrwienny, o czym informowała archidiecezja, która prosiła wówczas również wiernych o modlitwę w intencji kardynała.

- Kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego - informowano niedługo po zasłabnięciu kardynała 

Teraz gdy kardynał wyszedł już ze szpitala, czeka go walka o powrót do pełni sił. I tym razem liczy on na wsparcie i modlitwę wiernych, o czym w oświadczeniu poinformował rzecznik prasowy.

- Ponawiamy jednocześnie prośbę o modlitwę o powrót naszego Pasterza do zdrowia i pełni sił - napisał Przemysław Śliwiński 

Kazimierz Nycz ma 71 lat. Kreacji kardynalskiej udzielił mu Benedykt XVI w 2010 roku. Mamy nadzieję, że przed nim jeszcze wiele lat posługi. Wraz z redakcją portalu Goniec.pl, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

konik

Wiadomości

Koń ciągnący wóz z turystami utykał. Powiadomiono prokuraturę i TPN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zmarł Józef Rusak, kombatant Armii Krajowej

Czytaj więcej >
Ognisko koronawirusa w dwóch szkołach w Opolu

Wiadomości

Toruń: Nauczycielka została zawieszona. Prowadziła lekcję na temat depresji

Czytaj więcej >
szpital

Wiadomości

917 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. 147 chorych korzysta z pomocy respiratora

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Wiadomości

Wadowice: Atak na biuro poselskie Beaty Szydło. Sprawcy próbowali wyrwać tablicę ze ściany

Czytaj więcej >
spis powszechny ma błędy

Wiadomości

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się w przyszły czwartek. Urzędy są dziś otwarte

Czytaj więcej >