Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Od 4 maja wracają planowane zabiegi w części szpitali

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Trzecia fala epidemii koronawirusa sprawiła, że odwołano bardzo wiele zabiegów w szpitalach, które skupiły się głównie na walce z niebezpiecznym patogenem. Na szczęście ostatnio sytuacja wyraźnie się poprawiła, dzięki czemu pacjenci w

Od 4 maja szpitale część szpitali będzie przywracać plan operacyjny w zakresie zabiegów, które nie dotyczą tylko choroby COVID. Zmiana będzie dotyczyła placówek, które odmrażają część łóżek covidowych.

Planowane zabiegi wracają do szpitali już od jutra. Dobra wiadomość dla pacjentów

Mniejsza liczba hospitalizowanych w związku z chorobą COVID pacjentów, z którą mamy do czynienia w ostatnim czasie w części polskich szpitali, pozwala powrócić do planowanych zabiegów. Jest to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, którzy potrzebowali pomocy, a nie mogli jej otrzymać, gdyż służba zdrowia była zajęta walką z pandemią. 

Oczywiście nie oznacza to, że medycy podczas trzeciej fali epidemii koronawirusa zajmowali się tylko nią, gdyż chociażby zabiegi ratujące życie również były wykonywane. Na wysokich obrotach pracowała także onkologia. Niemniej jednak mnóstwo pacjentów, którzy chcieli poddać się operacjom innym niż te z grupy najwyższego priorytetu, mieli poważny problem, który na szczęście wkrótce może zniknąć. 

- Zgodnie z tym, że sytuacja na terenie województwa się trochę poprawia, od 4 maja wznawiamy zabiegi planowe, które były ograniczone niemal przez dwa miesiące. Jedynie onkologia, zabiegi ratujące życie i pilne odbywały się na bieżąco. Mamy coraz więcej nowych łóżek, otwierają się kolejne oddziały - mówi Aneta Zapart z łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia 

Aneta Zapart apeluje do pacjentów, aby ponownie zaczęli umawiać się na zabiegi, których potrzebują. Szczególnie dotyczy to osób, które wciąż czekają na zabieg przełożony w czasie trzeciej fali epidemii. 

- Apelujemy o to, żeby zacząć umawiać sobie kolejne terminy przekładanych wcześniej zabiegów. NFZ w Łodzi służy pomocą w takich przypadkach, kiedy pacjenci nie mogą umówić sobie kolejnego terminu leczenia - apeluje medyczka

- Apelujemy o to, żeby wznawiać te terminy. Szpitale są bezpieczne, personel jest zaszczepiony, pacjenci, jeśli jest potrzeba, mogą mieć zrobiony test przed wejściem do szpitala - dodaje. 

Osoby z innych województw niż łódzkie, również mogą już od jutra próbować dostać się na potrzebne zabiegi. Jeśli szpital będzie miał taką możliwość, powinien zapewnić im dostęp do usług medycznych. 

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Damian WitońAutor

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >
Dawid Mirkowski

Wiadomości

Policja poszukuje Dawida Mirkowskiego. Jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Dlaczego Agata Duda nie zabiera głosu publicznie? Młodszy brat tłumaczy

Czytaj więcej >