Goniec.pl
obostrzenia-rzad-zmienil

East News ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowe obostrzenia od 6 czerwca. Rząd ujawnił, co czeka Polaków

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Rząd przedstawił projekt zmiany obostrzeń. Nowe restrykcje sanitarne mają pojawić się już w niedzielę 6 czerwca. W dokumencie politycy opublikowali szereg reform: zgromadzenia oraz imprezy okolicznościowe do 150 osób czy też organizacja konferencji i targów. Poruszono też temat dopuszczenia do szczepień dzieci powyżej 12. roku życia.

W tym tygodniu minister zdrowia poinformował, że obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa będą przedłużone i potrwają od niedzieli 6 czerwca do niemal końca miesiąca – 25 czerwca. Jednak przepisy te pod koniec weekendu ulegną pewnym zmianom.

Od niedzieli 6 czerwca część obostrzeń sanitarnych zostanie poluzowana. Wiele ze zmian w przepisach dotyczy przede wszystkim zgromadzeń. Z zapowiedzi Adama Niedzielskiego wynika, że rząd umożliwi organizowanie konferencji, tradycyjnych targów czy też wystaw z limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Rząd przedłuża reżim sanitarny i zmienia obostrzenia od 6 czerwca

Wiadomość o projekcie zmian obostrzeń została już opublikowana przez rząd w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jednak to dopiero zapowiedź – na stronie nie pojawiła się jego treść, która ma ustanowić nowe zakazy, nakazy oraz ograniczenia dotyczące życia w pandemii koronawirusa.

ślub panna młoda

Panna młoda zmarła podczas wesela. Pan młody poślubił jej młodszą siostrę

CZYTAJ DALEJ

Projekt natomiast zawiera przewidywania dotyczące restrykcji, które będą obowiązywały w najbliższym czasie. Z informacji wynika, że obostrzenia sanitarne zostaną przedłużone do 25 czerwca. Nowe regulacje prawne mają umożliwić większą swobodę w organizowaniu wydarzeń z udziałem zgromadzeń.


Jak czytamy, rząd chce umożliwić organizowanie oraz zarządzanie imprezami, na których może pojawić się większa liczba osób. Dotyczy to takich wydarzeń jak wystawy, targi, kongresy, spotkania oraz konferencje. To oznaczałoby więcej swobody na czas wakacji.

Obostrzenia i szczepienia

Według projektu nowych obostrzeń jeszcze w czerwcu otwarte mogłyby zostać pokoje zagadek, miejsca do tańczenia oraz domy strachu. Rząd zapowiada zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie innych form rekreacji oraz rozrywki, które organizuje się w zamkniętych pomieszczeniach.

Można spodziewać się również otwarcia sal zabaw znajdujących się w placówkach handlowych. Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rząd chce także zwiększyć limity osób, które mogą brać udział w zgromadzeniach i spotkaniach z 50 do 150 osób.

Ulec zmianie mają również limity obowiązujące w środkach transportu. To jednak projekt rozporządzenia. Na ostateczne decyzje trzeba jeszcze zaczepiać. Są również plany dotyczące programu szczepień przeciw COVID-19.

Rząd chce, by pojawiła się regulacja umożliwiająca przekazywanie Narodowemu Funduszowi Zdrowia danych o osobach, które nie zarejestrowały się na szczepienie. Resort chce mieć możliwość informowania ich o dostępności szczepień. Kolejnym celem jest też dopuszczenie do szczepień dzieci powyżej 12. roku życia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >