Goniec.pl
Romy Walthall nie żyje

instagram.com/morgankrantz

Nie żyje Romy Walthall, znana m.in. z "Z Archiwum X"

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Media potwierdziły smutne doniesienia o śmierci Romy Walthall. Widzowie TVP mogą pamiętać amerykańską aktorkę ze słynnych produkcji jak "Z Archiwum X" oraz "Uśmiech losu", które biły rekordy popularności. O tym, że artystka nie żyje, poinformowano dopiero po blisko dwóch tygodniach. Zmarła w wieku zaledwie 57 lat.

Znana z wielu popularnych produkcji telewizyjnych Romy Walthall nie żyje. Aktorka pojawiła się także na wielkim ekranie. W latach 80. i 90. jej kariera przeszła rozkwit. Wiadomość o artystce, która zmarła niespodziewanie blisko dwa tygodnie temu, za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazały jej dzieci.

Romy Walthall zmarła nagle 19 maja. Rodzina aktorki czekała z potwierdzeniem tych informacji do 1 czerwca. Amerykanka nie grała w wybitnych filmach, ale pojawiła się w kilku znanych produkcjach, które miały swoich wiernych fanów. Wystąpiła nawet na jednym planie z takimi gwiazdami jak John Travolta i Nicolas Cage.

Odeszła Romy Walthall

Amerykańska aktorka Romy Walthall przyszła na świat 16 września 1963 roku. Wychowała się w Pasadenie w stanie Teksas. Jej pierwsza poważna rola przypadła na rok 1984. Wówczas znalazła się w obsadzie filmu „Złodziej serc”.

Wraz z biegiem lat 80. jej doświadczenie rosło i aktorka stawała się coraz bardziej rozpoznawalna. Do 1990 roku zagrała w takich produkcjach jak „Byłam króliczkiem Playboya”, „Island Sons”, „Liberace”, „Skowyt 4: Koszmar nocny” oraz „Zagłada domu Usherów”.

[EMBED-243]

Choć filmy z jej udziałem, które pojawiały się na dużym ekranie, nie cieszyły się przychylnością krytyków, artystka wygrywała castingi do coraz lepszych produkcji. Szczyt jej kariery przypadł na lata 90. Wówczas znalazła się w obsadzie dwóch głośnych seriali, które były emitowane przez TVP.

Polscy widzowie mogli oglądać Romy Walthall w „Z Archiwum X” (1993-2002) oraz „Uśmiechu losu” (1994 roku). W serialu o zjawiskach nadprzyrodzonych zagrała w 1999 roku. Wystąpiła w jednym odcinku, grając jedną z amerykańskich agentek.

Później przyszedł rok 1997 i prawdziwa perełka w jej dorobku. Artystka pojawiła się na planie filmowym „Bez twarzy”. Wyreżyserowana przez Johna Woo historia sensacyjna, w której wystąpiły gwiazdy międzynarodowego formatu jak Nicolas Cage oraz John Travolta, doczekała się nominacji do 15 nagród. Ostatecznie film zdobył dwa Saturny.

Aktorka zaliczyła też wiele gościnnych występów w serialach. Mogli ją zobaczyć fani takich produkcji jak „Zagubiony w czasie”, „Na wariackich papierach”, „Diagnoza: morderstwo”, „Zdarzyło się jutro”, „Prawnicy z Miasta Aniołów” czy „Nash Bridges”.

Niespodziewana śmierć Romy Walthall

Po raz ostatni Romy Walthall wystąpiła w filmie w 2011 roku. Zagrała w niszowej amerykańskiej komedii Eugene’a Kotlyarneki „0S & 1S”. Dzisiaj wiemy, że ta produkcja zamyka jej karierę, która mogła jeszcze trwać.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media w środę 19 maja artystka zmarła wskutek nagłego zatrzymania akcji serca. Miała zaledwie 57 lat. Wieści o śmierci aktorki potwierdził jej syn, który opublikował w mediach społecznościowych piękne zdjęcia.

[EMBED-946]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Nowy bohater „Chłopaków do wzięcia” zaskoczył widzów

Gwiazdy

Marek z „Chłopaków do wzięcia” szuka dużo młodszej partnerki. Internauci nie szczędzą krytyki

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Christian Eriksen padł na murawę. Reanimacja na boisku podczas meczu Euro 2020

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Narożna zmieniła fryzurę. Fani nie szczędzą komplementów

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zespół disco polo Daj To Głośniej zaskoczył fanów. Cała płyta za darmo w internecie

Czytaj więcej >
Grzegorz Krychowiak został zaatakowany

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak padł ofiarą agresorów. W młodości podpalili mu włosy

Czytaj więcej >
Szczęsny i Marina

Gwiazdy

Marina Łuczenko stanęła w obronie męża po samobójczym golu w meczu ze Słowacją

Czytaj więcej >