Goniec.pl
Jan Nowicki

TRICOLORS/East News

Niepokojące doniesienia o Janie Nowickim. Aktor traci pamięć, wyznał całą prawdę

16 Maja 2022

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

W listopadzie tego roku Jan Nowicki skończy 83 lata. Słynny aktor udzielił niedawno szczerego wywiadu i w rozmowie z Małgorzatą Domagalik w internetowym programie "Niech Gadają!" przyznał, że zmaga się z licznymi kłopotami zdrowotnymi. Niespokojne zachowanie gwiazdora wzbudziło obawy fanów.

Jan Nowicki był gościem 19. odcinka programu "Niech Gadają!" na Kanale Sportowym. W trakcie blisko dwugodzinnej rozmowy z Małgorzatą Domagalik aktor nie ukrywał, że coraz silniej odczuwa problemy związane ze swoim wiekiem. Podkreślił, że obecnie woli pisać niż mówić, bo rozmowa sprawia mu trudność.

Ukraina

Sukces ukraińskiej armii. Wojska dotarły pod granicę z Rosją

CZYTAJ DALEJ

- Jestem teraz starszym panem i uważam, że najważniejsze rozmowy to są te bez słów. Trudno wyrazić to, co człowiek ma do powiedzenia. Stąd też zabrałem się za pisanie, bo mam czas do namysłu. Chciałbym pisać lepiej, ale za późno się za to zabrałem - mówił Nowicki.

Jan Nowicki zdenerwował się w trakcie wywiadu

Podczas wywiadu Jan Nowicki nie krył swojej irytacji z powodu kłopotów z prowadzeniem rozmowy. W pewnym momencie aktor zdenerwował się tak bardzo, że na chwilę przerwał spotkanie. Nie zabrakło także przekleństw.

- Ku***, jak się trudno rozmawia. Ja w ogóle nie mogę wystartować... Kiedyś byłem wygadany, szło mi to jak po maśle, a teraz, jak mam mówić, to coś mnie boli. [...] Ja zwariuję, ja nie tak powinienem mówić. To, co mówię, nie jest ciekawe, jest okropne - oświadczył rozdrażniony gwiazdor.

katarzyna cichopek maciej kurzajewski pytanie na śniadanie łukasz nowicki

Łukasz Nowicki odniósł się do afery z Cichopek i Kurzajewskim. Nie miał żadnych wątpliwości

CZYTAJ DALEJ

Małgorzata Domagalik starała się jednak uspokoić 82-letniego gwiazdora polskiego kina. Jan Nowicki wprost przyznał także, że ma problemy z pamięcią, choć to akurat zupełnie go nie martwi. Aktor na co dzień może liczyć na pomoc swojej żony, Anny Kondratowicz, która początkowo była jego menedżerką i wspierała go przy pisaniu książek, a w 2016 roku stanęła z nim na ślubnym kobiercu.

- Boję się włączyć żelazka do prasowania, wszystkiego, co ma związek z prądem. [...] Mam to szczęście, że spotkałem Anusię, która znakomicie się w tym odnajduje. Do tego ma dziką pamięć, czego jej nie zazdroszczę, bo to musi być bardzo bolesne, jak się tyle pamięta. Ja tracę pamięć [...] i wcale nie jest mi smutno - wyznał gwiazdor.

Jan Nowicki: "Mnie niezwykle interesuje śmierć"

82-letni aktor nie ukrywał także, że czuje się już staro i często rozmyśla o śmierci. Jan Nowicki przyznał jednak, że temat ten nie jest dla niego tabu, a wręcz przeciwnie, bardzo go ciekawi i zajmuje.

- Mnie niezwykle interesuje śmierć. Ona jest dla mnie bardzo istotna. Żyjemy w objęciach śmierci. Nie sposób się tym nie zajmować. Wszystko umiera, przyroda umiera, ludzie umierają - stwierdził Jan Nowicki.

Jan Nowicki ma na swoim koncie ponad sto ról, a przez lata był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Na wyróżnienie zasługuje m.in. jego kreacja tytułowego Wielkiego Szu w filmie Sylwestra Chęcińskiego oraz postać Kettlinga, którą zagrał w "Panu Wołodyjowskim" w reżyserii Jerzego Hoffmana.

/fot. PIOTR LISZKIEWICZ/East News

Niebywałe, jak wygląda grób Marka Perepeczki 16 lat po śmierci. Ciężko powstrzymać łzy

63-letni Marek Perepeczko odszedł nagle w nocy z 16 na 17 listopada 2005 roku. Przyczyną zgonu aktora był rozległy zawał serca, a niespodziewana śmierć niezapomnianego "Janosika" wstrząsnęła zarówno bliskimi artysty, jak i jego fanami oraz kolegami i koleżankami po fachu. Gwiazdor został pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Wdowa po aktorze, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, poprosiła o mowę pożegnalną aktora Stefana Friedmanna. – Agnieszka prosiła mnie, żebym powiedział coś lekkiego. To niełatwe. Niech mu ziemia lekką będzie – mówił przyjaciel nad grobem Marka Perepeczko. Wśród żałobników na pogrzebie Marka Perepeczki dostrzec można było wiele znanych twarzy. Na cmentarzu gwiazdora żegnali m.in. Teresa Lipowska, Daniel Olbrychski oraz Zbigniew Wodecki. Po latach odwiedziliśmy grób aktora na warszawskim cmentarzu, niezwykle wzruszający widok. /fot. PIOTR LISZKIEWICZ/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Danuta Martyniuk potwierdziła domysły. O prywatnym sukcesie opowiedziała w "Pytaniu na śniadanie"

  • Szczere słowa Krystiana Ochmana o zwycięskim Kalush Orchestra. Polak pokazał klasę

  • Matura WOS 2022 odpowiedzi. Rozwiązania zadań maturalnych z WOS

Źródło: Goniec.pl

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

„Apolityczny” Maciej Stuhr kąsa Antoniego Macierewicza. W ostrych słowach sugeruje, że polityk powinien zostać beatyfikowany

Czytaj więcej >
TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Gwiazdy

Meghan Markle groziła Harry'emu rozstaniem? Zaskakujące doniesienia przedstawiają nową perspektywę

Czytaj więcej >
AFP PHOTO / VICTORIA JONES / BUCKINGHAM PALACE

Gwiazdy

Karol III już pracuje, pokazano pierwsze zdjęcie. Jeden szczegół zmartwił Brytyjczyków, niepokoją się o zdrowie nowego króla

Czytaj więcej >
Wojciech Olszański, fot. PAWEL DABROWSKI/AGENCJA SE/East News

Gwiazdy

Wojciech Olszański znów zatrzymany przez policję. Aktor i skandalista rzucił się do ucieczki

Czytaj więcej >
Materiały własne Iberion

Gwiazdy

Ewa Ampulska nie żyje. Aktorka występowała m.in. w "Na dobre i na złe" i popularnych teledyskach

Czytaj więcej >
RICHARD HEATHCOTE/AFP/East News

Gwiazdy

Meghan Markle ma poważne kłopoty, asystentki oskarżają ją o mobbing. Doszło do kłótni, aktorka była oburzona

Czytaj więcej >