Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Niecodzienne sceny już na samym starcie "19:30". Widzowie byli zaskoczeni
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 02.07.2024 20:58

Niecodzienne sceny już na samym starcie "19:30". Widzowie byli zaskoczeni

Monia Sawka
fot. TVP/"19:30" (02.07.24)

Nietypowo rozpoczęło się wtorkowe wydanie programu "19.30" w TVP. Chwilę przed tym jak widzów Telewizji Polskiej przywitała prowadząca Monika Sawka, na ekranie pojawiły się specjalne przeprosiny. Wielu widzów mogło być zaskoczonych. Przekazano szczegóły.

TVP przeprasza. Nietypowy początek "19.30"

We wtorek 2 lipca serwis informacyjny "19.30" w Telewizji Polskiej poprowadziła Monika Sawka. Jednak jeszcze chwilę przed tym jak przywitała widzów TVP, na ekranach pojawił się specjalny komunikat. 

Wystosowano przeprosiny, które dotyczą nieprawdziwych informacji, zamieszczonych w trzech wydaniach poprzedniego programu informacyjnego telewizji publicznej "Wiadomości" z roku 2016. TVP przeprosiła Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Pracowała 20 lat za minimalne wynagrodzenie. Trudno uwierzyć, jaką emeryturę otrzymuje

TVP przeprasza za "Wiadomości"

Jak zaznaczono w opublikowanym komunikacie, przeprosiny należą się Fundacji za zamieszczane w trzech wydaniach "Wiadomości" z 2016 "nieprawdziwe i dyskredytujące" informacje.

ZOBACZ: Doskonałe wieści dla TVP. Wszystko dzięki reprezentacji Polski

Telewizja Polska S.A w likwidacji przeprasza Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej za to, że w wyemitowanych na antenie TVP1 wydaniach "Wiadomości" w dniach 24, 25 października 2016 roku oraz 27 listopada 2016 roku zamieszczone zostały nieprawdziwe i dyskredytujące informacje, poddające w wątpliwość prawidłowość działania Fundacji i umniejszające jej renomę - przekazano.

Niecodzienny początek "19.30". Odczytano przeprosiny

W dalszej części przeprosin przekazano, że Telewizja Polska S.A oświadcza, iż "informacja o rzekomym pozyskiwaniu środków publicznych w wyniku jakiejkolwiek przychylności ze strony polityków była nieuprawniona".

  • wszelkie środki pozyskiwane przez Fundację nie stanowiły nagrody, albowiem były one świadczone na rzecz Fundacji w związku z realizacją konkretnych zadań publicznych;
  • struktura wydatkowania pozyskiwanych przez Fundację środków jest prawidłowa i odpowiada edukacyjnemu charakterowi statutowej działalności Fundacji;
  • Fundacja realizuje istotny interes publiczny, albowiem jest jedną z największych pozarządowych organizacji szkoleniowo-doradczych, wspierających rozwój samorządności w Polsce od ponad 35 lat;
111.png
fot. TVP/"19.30" (02.07.24)

ZOBACZ: Zmiany w KPO. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Jak podkreślono, niniejsze oświadczenie zostało opublikowane w wyniku przegranego procesu sądowego. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej już w styczniu 2023 roku informowała o wyroku oraz zobowiązaniu TVP, o którym zdecydował Sąd Apelacyjny.