Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Zmiany w ramówce. Uwielbiane serwisy informacyjne znikną z TVP Polonia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.07.2024 12:17

Zmiany w ramówce. Uwielbiane serwisy informacyjne znikną z TVP Polonia

Zbigniew Łuczyński
Fot. TVP VOD/"19:30"

Spore zmiany w ramówkach kanałów Telewizji Polskiej. W związku z odbywającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej TVP Polonia i TVP Wilno nie emitują głównych programów informacyjnych stacji m.in. "19.30" czy "Teleexpressu". TVP wyjaśnia powody takich działań. 

Zmiany w TVP. Wszystko przez Euro 2024

Odbywające się aktualnie w Niemczech Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a także inna zbliżającymi się wielkimi krokami sportowa impreza, jaką będą Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, wymusiły na zarządzających TVP roszady w ramówce. TVP Polonia i TVP Wilno nie emitują m.in. "19.30", "Teleexpressu" czy "Panoramy", czyli głównych serwisów informacyjnych publicznego nadawcy, które gwarantują zazwyczaj wysoką oglądalność. Telewizja Polska tłumaczy to zapisami umów licencyjnych.

Aktor Antoni Pawlicki: "Należy pomagać słabszym" [WYWIAD GOŃCA]

Zmiany w ramówkach TVP Polonia i TVP Wilno

Transmisje największych imprez sportowych, jakimi bez wątpienia są Euro 2024 czy lipcowe Letnie Igrzyska Olimpijskie przyciągają przed odbiorniki miliony widzów, jednak kolidują z dotychczasową ramówką TVP Polonia i TVP Wilno. Przedstawiciele Telewizji Polskiej w oświadczeniu dla portalu wirtualnemedia.pl poinformowali o szczegółach. 

ZOBACZ: Skandal na antenie Radiowej Trójki. Kuźniar wypalił to o Beacie Szydło, zareagowali prowadzący

Czasowe zawieszenie nadawania głównych programów informacyjnych Telewizji Polskiej w TVP Polonia i TVP Wilno wynika z zapisów umów licencyjnych umożliwiających TVP relacjonowanie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2024 i Igrzysk Olimpijskich w Paryżu tylko na terenie Polski (dotyczy to także reemisji programów informacyjnych) - przekazano w oświadczeniu TVP.

TVP uspokaja: to stan przejściowy

Aktualnie zamiast programów informacyjnych widzowie TVP Polonia i TVP Wilno mogą oglądać "Dziennik Regionów" oraz anglojęzyczny program "World News Flash".

ZOBACZ: Spełniasz te warunki? Nie zapłacisz nowego abonamentu RTV

TVP uspokaja i zapewnia, że obecna sytuacja to stan przejściowy, który potrwa do 11 sierpnia, czyli do zakończenia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wówczas główne programy informacyjne Telewizji Polskiej wrócą na antenę TVP Polonia i TVP Wilno.