Goniec.pl
Pamiętniki z wakacji nie żyje

Fot. YouTube

Niebywałe, jak wygląda grób Piotra z "Pamiętników z wakacji"

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Gwiazda paradokumentu "Pamiętniki z wakacji" zasłynęła dzięki popularnemu daniu. Mowa oczywiście o mięsnym jeżu, którym zajadali się serialowy Henio i jego żona. Piosenka, którą zaśpiewał przed kamerą, szybko zyskała na popularno

Paradokument „Pamiętniki z wakacji” miał wielu widzów, choć większość oglądała produkcję Polsatu z przymrużeniem oka. Osoby, które brały udział w odcinkach, mogły liczyć na swoje 5 minut w świecie telewizji. Jednak nie wszystkim wyszło to na dobre. Smutnym przykładem jest los Piotra W., który zmarł niedługo po emisji epizodu z jego udziałem.

Nad historią bohatera „Pamiętników z wakacji”, który rozsławił mięsnego jeża – danie przygotowane przez jego serialową żonę – pochyliła się redakcja Super Expressu. W reportażu wideo „(Nie)zapomniani” pokazano grób gwiazdy serii paradokumentów.

Gwiazda „Pamiętników z wakacji” odeszła niedługo po emisji odcinka

Biorąc udział w „Pamiętnikach z wakacji”, Piotr Wańko nie podejrzewał, że stanie się tak popularny. Niedługo po tym, jak pojawił się w jednym z odcinków, stał się gwiazdą internetu. Piosenka o mięsnym jeżu znali nawet ci, którzy paradokumentu nie oglądali.

Internet zalała fala memów oraz przeróbek, których bohaterem był właśnie Piotr Wańko. Można się jednak domyślać, że mężczyzna nie o takiej sławie marzył. Stał się obiektem kpin – zwłaszcza wśród młodszych odbiorców.

[EMBED-245]

Mnóstwo widzów nie miało pojęcia, że uczestnik paradokumentu już nie żyje. Zginął lata temu – w 2014 roku, niedługo po emisji odcinka, przez który jego twarz kojarzy większość internautów. Ta informacja dotarła do mediów z dużym opóźnieniem.

Niestety doniesienia medialne wskazują na dramatyczne kulisy śmierci aktora. Z informacji przekazanych między innymi przez Super Express wynika, że Piotr Wańko popełnił samobójstwo. Mężczyzna miał dość szyderczych wiadomości na swój temat.

Piotr Wańko z „Pamiętników z wakacji” pochowany w lipcu 2014 roku

31 lipca 2014 odbył się pogrzeb bohatera „Pamiętników z wakacji”. Piotr Wańko został pochowany na wrocławskim Cmentarzu Osobowickim. Aktor-amator przeżył zaledwie 31 lat.

Śmierć Piotra Wańki rozpoczęła dyskusję dotyczącą szkodliwości produkcji Polsatu oraz rekacji internautów, którzy potrafią być bezwzględni. Nie wszyscy natomiast są gotowi żyć z taką presją.

Redakcja Super Expressu, która odpowiada za program „(Nie)zapomniani”, dotarła do grobu bohatera „Pamiętników z wakacji”. Na miejscu pochówku na wrocławskim cmentarzu stoi głaz ozdobiony kwiatami i zniczami.

Fot. YouTube Niezapomniani

Fot. YouTube Niezapomniani

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >