Goniec.pl
Policja poszukuje mężczyzny

KRP Warszawa II

Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Policja z warszawskiego Mokotowa opublikowała w sieci wizerunek mężczyzny, który przed miesiącem kilkukrotnie ranił nożem kobietę. Funkcjonariusze zaapelowali o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego napastnika.

Dochodzenie w sprawie ataku nożownika prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej policjanci z KRP II w Warszawie. Poszukiwany mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Warszawska policja poszukuje nożownika

Do ataku doszło 15 marca 2021 roku około godz. 19:00 na ul. Czerskiej 21 w Warszawie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna w wieku około 30-40 lat zadał kobiecie cios ostrym narzędziem w okolice głowy.

Następnie napastnik zaczął uciekać ulicą Podchorążych, a później skręcił w ulicę Sielecką. Jego wizerunek uchwyciła kamera monitoringu, a zdjęcia mężczyzny oraz trasę jego ucieczki udostępniła na swojej stronie mokotowska policja.

- Jeśli ktoś z państwa rozpoznaje podejrzanego przedstawionego na zdjęciu lub był świadkiem tego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie - zaapelował podkom. Robert Koniuszy na stronie internetowej mokotowskiej policji.

Wskutek ataku nożem poszkodowana kobieta doznała m.in. poważnych obrażeń twarzoczaszki. Podejrzany mężczyzna mierzy około 180 cm wzrostu, a w chwili ataku ubrany był w ciemną kurtkę i spodnie.

Informacje o tożsamości podejrzanego o atak mężczyzny lub jego aktualnego miejsca pobytu można przekazać osobiście, lub telefonicznie, kontaktując się z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w siedzibie KPR II na warszawskim Mokotowie.

- Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 51 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 24 od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 16:00 lub mailowo na adres oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl - przekazano na policyjnej stronie.

[EMBED-242]

Na początku kwietnia warszawscy strażnicy miejscy zatrzymali sprawców ataku, którzy na stołecznych bulwarach dźgnęli nożem w szyję 19-latka. Młodszy z podejrzanych ma zaledwie 16 lat, a drugi napastnik jest w wieku 23 lat.

Ranny 19-latek został przewieziony do szpitala. Zatrzymani, którzy zostali rozpoznani przez świadków zdarzenia, odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za usiłowanie zabójstwa grozi im nawet dożywocie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Warszawa: Śmiertelny wypadek w szpitalu. Pacjent wypadł z okna

  • Dr Sutkowski o sytuacji epidemicznej w Polsce i przewidywaniach na najbliższy czas

  • Nie żyje Grażyna Leja, była wiceminister sportu

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >