Goniec.pl
Krzysztof Lato nie żyje

Aktualności TVP3 na Facebooku

Nie żyje Krzysztof Lato. Wiadomość przekazała TVP

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Nie żyje Krzysztof Lato, śląski dziennikarz oraz założyciel i redaktor naczelny serwisu 112 Katowice Służby Ratunkowe. Informacje o jego śmierci przekazał katowicki oddział TVP, z którym przez lata współpracował.

Informację o śmierci Krzysztofa Lato opublikowano we wtorek na profilu facebookowym TVP Katowice. Dziennikarz cierpiał na wrodzoną łamliwość kości i poruszał się na wózku. Pomimo swojej niepełnosprawności, aktywnie działał na wielu polach.

Nie żyje Krzysztof Lato

Informacje o śmierci Krzysztofa Lato obiegły krajowe media we wtorek 25 maja 2021 roku. Smutne wiadomości opublikował na swoim profilu facebookowym katowicki oddział TVP, z którym ceniony śląski dziennikarz przez lata współpracował.

- Jego zdjęcia i filmy wielokrotnie pokazywaliśmy Państwu w "Aktualnościach". Był wspaniałym dziennikarzem, kolegą i dobrym człowiekiem - przekazała redakcja TVP 3 Katowice.

Krzysztof Lato poruszał się z pomocą specjalnego wózka, bowiem cierpiał na wrodzoną łamliwość kości. Dziennikarz nie użalał się nad sobą i pomimo swojej niepełnosprawności zawsze był tam, gdzie działy się ważne rzeczy. 

[EMBED-243]

Jak wspominali współpracownicy Krzysztofa Lato, dziennikarz z pasją relacjonował sprawy bliskie ludziom. Swoją aktywnością i zaangażowaniem chciał dać przykład innym niepełnosprawnym osobom, by walczyły o siebie i swoje marzenia.

- To bardzo ważne, żeby wyjść do ludzi. Pokazać, że mimo niepełnosprawności można coś robić - mówił lato w materiale wyemitowanym przez TVP 3 Katowice.

Dziennikarz twierdził, że nie można dać się zaszufladkować. Swoją postawą walczył ze stereotypami, dotyczącymi osób niepełnosprawnych. Oprócz współpracy z TVP 3 Katowice, Krzysztof Lato prowadził własny portal 112 Katowice Służby Ratunkowe.

- Warto działać, warto być potrzebnym. To duży zastrzyk pozytywnej energii - mówił Krzysztof Lato w jednym z wywiadów, cytowany przez portal wirtualnemedia.pl.

W serwisie publikowano informacje o lokalnych zdarzeniach, do których wyjeżdżały karetki pogotowia, oraz policja i jednostki straży pożarnej. Krzysztof Lato prowadził portal hobbystycznie. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualne media

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >